منو
یخ زدایی شیشه ماشین را چگونه انجام دهیم؟

یخ زدایی شیشه ماشین را چگونه انجام دهیم؟


راندن خودرو آن هم وقتی که شیشه خودرو یخ زده کار بسیار خطرناکی می باشد. و یکی از کارهایی که رانندگان می کنند آن هم استفاده از کاردک است که استفاده از آن می تواند باعث خش انداختن شیشه شود.

 

روش های از بین بردن یخ از روی ماشین

روش اول : تراشیدن و یخ زدایی

خودرو خود را روشن کرده و استارت بزنید برق از طریق باتری ماشین به خودرو بر میگردد و ماشین گرم می شود، حال بخاری ماشین را روی حالت یخ زدایی قرار دهید تا شیشه سریع تر گرم شود و اگر خودروی شما دارای دریچه های یخ زدایی است آن ها را نیز باز کنید.

 

روش دوم : تغییر حرارت

درجه تعیین دما را یافته و آن را روی بالاترین حد ممکن تنظیم کنید. و پنل را به نحو تنظیم کنید که هوا در داخل ماشین چرخش پیدا کند. این گردش هوا باعث سریع تر گرم شدن خودور می شود و به روند یخ زدایی کمک می کند.

 

روش سوم : اسپری یخ زدایی

در خیلی از فروشگاه های بزرگ اسپری یخ زدایی موجود هست و میتوانید خریداری کنید و به راحتی از آن استفاده کنید ولی اگر چنانچه نتوانستید این اسپری رو پیدا کنید می توانید به راحتی آن را خودتان بسازید.

برای ساختن مقداری الکل رو در قوطی هایی که به راحتی اسپری می شوند بریزید  و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و درب را بسته و خوب تکان دهید.

بعد از آماده کردن این محلول، مایع را مستقیما روی قسمت هایی که دارای یخ است اسپری کنید اگر زمانی نداری و میخواهید هر چه سریع تر یخ را از بین ببرید مایع بیشتری روی محل های دارای یخ اسپری کنید و حال سپس یخ را با کاردک بتراشید با این کار فشار کمتری به شیشه وارد کرده و شیشه نیز دارای خط و خش نمی شود.

 

روش چهارم : استفاده ار کارت اعتباری

یک کارت اعتباری یا یک کارت پلاستیکی مشابه انتخاب کنید، لازم به ذکر است که از کارت روکش دار استفاده نکنید زیرا باعث خراش شیشه می شود.

 

چه کاری را نباید هنگام یخ زدگی انجام داد

·        از روزنامه استفاده نکنید زیرا باعث می شود روزنامه به شیشه بچسبد.

·        از آب داغ یا لیسه برای کنار زدن یخ استفاده نکنید زیرا اب داغ دوباره یخ زده و لیسه نیز باعث خراشیدگی می شود.

 

چند نکته برای نگه داری باتری ماشین در فصل زمستان

1.     اگر خودرو را به مدت طولانی در فصل زمستان روشن نمی کنید، از شارژ باتری برای شارژ مجدد استفاده کنید.

2.     همچنان اگر قصد روشن کردن خودرو را ندارید باتری ماشین را جدا کرده و در جای گرم نگه داری کنید. لازم به ذکر است برای جداکردن باتری اول اتصال منفی ان را جدا کنید و مستقیما به سمت اتصال منفی نروید.

توجه : باتری ماشین را اگر به مدت طولانی از خودرو جدا کنید شارژ آن پایان پیدا می کند سعی کنید هر چند وقت یک بار باتری را به خودرو متصل کنید و استارت بزنید و چند دقیقه خودرو را روشن نگه دارید.

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باطری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید