منو
کفپوش خودرو و انواع آن

کفپوش خودرو و انواع آن


داخل خودرو یک کفپوش پلاستیکی وجود دارد، که جنس این زیرپایی ها از نوع پلاستیکی می باشد و خیلی زود نیز سوراخ می شوند. زیرپایی از کثیف شدن خودرو جلوگیری می کند  و همچنین به راحتی می توان آن را تمیز کرد. زمان هایی که هوا بارانی یا برفی بوده وجود یک کفپوش الزامی می باشد زیرا از گلی شدن کف خودرو جلوگیری می کند.

 

با ما همراه باشید در این مطلب می خواهیم شما را با انواع کفپوش آشنا کنیم تا نسبت به خودرو خود بتوانید بهترین کفپوش را برای خودرو انتخاب کنید.

 

اهمیت کفپوش ها برای استفاده در خودرو ها

کفپوش ها نه تنها برای رانندگی نیز راحت هستند بلکه گرد و خاک کفش ها را هم گرفته تا داخل اتاق پخش نشوند. این زیرپایی ها جنبه زیبایی برای خودرو ندارد، بلکه نقش مهمی در راحتی پاها و جلوگیری از خستگی آن ها در هنگام رانندگی ایفا می کنند. وقتی جنس آن ها نرم باشد پاها کمتر خسته می شوند.

کفپوش ها در انواع های مختلفی در بازار وجود دارند و با توجه به نوع و رنگ آن ها قیمت متفاوتی نیز دارند.

 

انواع کفپوش خودرو

 

کفپوش سه بعدی خودرو

  • سه بعدی : این کفپوش ها نمونه گران قیمتی در بازار بود و از پلیمر های هاص پلاستیکی تشکیل شده است. این کفپوش به طوری طراحی شده که فضای خوبی برای قرار گیری پاها دارند. این زیرپایی را به دفعات می توان شست و باز استفاده کرد. کفپوش سه بعدی آب و خاک را جذب می کند و خاصیت خوبی که دارد، ضد لغزش می باشد. با این کفپوش ها ظاهر زیبایی به خودرو می بخشید.

 

  • پارچه ای : این مدل از پارچه ساخته شده و از ساده ترین نوع کفپوش ها بوده. در بخش های آخر این کفپوش لایه ها و قطعات پلاستیکی استفاده شده که از لغزش جلوگیری می کند. تهیه و نصب این کفپوش آسان بوده. اما کفپوش پارچه ای دوام بالایی ندارند و در مدت کوتاهی دیگه نمی توان از آن استفاده کرد. جذب پایینی دارد و بعد از کثیفی آن را باید شست زیرا کثیفی به راحتی قابل مشاهده هست.

 

کفپوش پلاستیکی

  • پلاستیکی: این کفپوش ماندگاری بالایی دارد. خیلی از خودرو هایی نویی که خریداری می کنید دارای این کفپوش ها بوده و به راحتی لغزیده نمی شود و مانعی نیز برای حرکت پدال ها نمی باشد، هنگام رانندگی نیز کف پاها احساس سختی نمی کند. این کفپوش ها معمولا سیاه رنگ بوده و به راحتی شسته می شوند. لازم به  ذکر است این کفپوش ها فقط برای خودرو هایی خاصی تولید شده اند.

 

  • حصیری یا وینیلی: در مقایسه با نوع پلاستیکی دوام بالا تری دارد. برجستگی هایی در پشت این کفپوش طراحی شده که از لغزش آن جلوگیری کرده.همچنین برای انواع خودرو تولید شده و به راحتی قابل خریداری می باشد.

 

کفپوش نمدی خودرو

  • نمدی : این کفپوش قابلیت جذب گردو خاک را دارد. انعطاف پذیری که دارد سبب نصب راحت آن می باشد و به راحتی نیز نصب می شود. کفپوش نمدی نرم بوده و به راحتی تمیز می شود.

 

کفپوش ژله ای

  • ژله ای : از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار بود. این کفپوش نیز لیز نمی خورد و از نفوذ کردن مایعات به کف خودرو نیز جلوگیری می کند. همچنین می توان آن را شست و تمیز کرد.

 

نکات استفاده از کفپوش خودرو ها

ازموکت هایی که در خانه است می توانید به جای کفپوش نمدی استفاده کرده اما جذب و ماندگاری بالایی ندارد ولی می توان گرد و خاک را جذب کند که به کف خودرو آسیب نرسد.زمانی که آب یا مایعات دیگری روی کفپوش می ریزید باید آن را تمیز کنید، تمیز نکردن آن ممکن است بعد مدتی سبب پوسیدگی شود و به کف خودرو آسیب وارد کند.

 

 

برای باطری ماشین باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باطری مناسب تری برای پراید می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 

مزایای نصب باتری توسط باتری کار:

گارانتی تعویض باتری نصب شده:

 باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض هستند. باطری نصب شده در صورتی که مشکل داشته باشد، تعویض خواهد شد.

نصب باطری با تاریخ تولید :

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز ، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

 


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید