منو
کاربرد جی پی اس در خودرو

کاربرد جی پی اس در خودرو


هدف از نوشتن این مطلب در باتری کار این است که شما را با مزایای استفاده از سیستم جی پی اس در خودرو آشنا کنیم.

در دنیای مدرن امروزی با این حجم از وسایل نقلیه و تردد در سطح شهر همه ما به عنوان دارنده یک خودرو نیازمند داشتن یک سیستم جی پی اس در اتومبیل خود هستیم که بتوانیم تا حدودی از ترافیک شهری در امان باشیم و مسیری با ازدحام ماشین کمتر پیدا کنیم.

پیشنهاد می کنم ای مقاله از باتری کار را از دست نداده و با ما همراه باشید.

جی پی اس خودرو چیست؟

ردیاب یا همان جی پی اس یه وسیله کوچک همانند دزدگیر است که ابعاد آن به اندازه یک تلفن همراه بوده و دارای یک سیم کارت است که صاحبان خودرو به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی می توانند آن را در یک جای مناسب در خودرو از طریق سیم کشی جای گذاری و نصب نمایند.

از طریق این قطعه به راحتی می توانید در هر لحظه و زمانی موقعیت جغرافیایی خودرو خود را به صورت آنلاین و با کمک از اطلاعات ماهواره ای بر روی اپلیکیشنی که بر روی گوشی همراه شما نصب شده، دریافت و ردیابی کنید.

یکی دیگر از مزیت هایی که این وسیله داراست در هر لحظه و زمان با وارد شدن ضربه به خودرو، برای صاحب وسیله نقلیه یک هشدار ارسال می شود.

با نصب دستگاه جی پی اس خودرو در هر شرایط آب و هوایی، اطلاعات موقعیت مکانی شما توسط 3 ماهواره که در نزدیک‌ترین مدار به شما قرار گرفته‌اند شناسایی و بعد از محاسبه بر روی نقشه‌ای اپلیکیشنی که بر روی تلفن‌ همراه شما نصب است مشخص می‌شود. هر چقدر که امواج فرستاده شده توسط ماهواره‌های جی پی اس قوی‌تر باشد، اطلاعات به دست آمده از موقعیت دقیق شما با درصد خطای کمتر بر روی نقشه نمایش داده خواهد شد.

مزیت هایی که یک جی پی اس در خودرو شما داراست:

ارسال هشدار به دارنده ماشین در صورت وارد شدن یک ضربه

تشخیص و نمایش دقیق موقعیت مکانی خودرو

ارسال هشدار در صورت حرکت با سرعت غیرمجاز

ارسال هشدار در صورت جدا شدن دستگاه ردیاب از خودرو

ارسال هشدار برای دارنده خودرو در زمانی که خودرو به صورت نامعقول روشن و حرکت کند.

ارسال هشدار در صورت کم شدن باتری اضطراری داخل جی پی اس خودرو

خاموش کردن خودرو از راه دور برای زمانی که خودروی شما به سرقت رفته است.

شما به راحتی می توانید با سنجش موقعیت آنتن دهی و اینترنت محل زندگی خود را از هر نوع سیم کارتی مثل رایتل، همراه اول و ایرانسل استفاده نمایید و به صورت ماهیانه نسبت به شارژ سیم کارت خود اقدام نمایید.

شما می توانید سایر مقالات ما را در بزرگترین فروشگاه آنلاین فروش باطری ماشین دنبال کنید.