منو
چیپ تیونینگ خودرو چیست؟

چیپ تیونینگ خودرو چیست؟


یک اصطلاحی که برای خدمات ریمپ ایسیو وجود دارد کلمه چیپ تیونینگ است. که به معنای تراشه و برد الکترونیکی می باشد .

 

چیپ تیونینگ و ریمپ در اصل یه هدف مشترک دارند که شامل افزایش بهره وری و ارتقا عملکرد خودرو می باشد با این تفاوت که ریمپ تغییرات نرم افزاری بدون دخالت فیزیکی بر روی ایسیو یا کامپیوتر خودرو انجام می شود.

 

معنی چیپ تیونینگ :

در داخل ECU یک تراشه وجود دارد به اسم چیپ و چیپ تیونینگ به معنی برنامه ریزی دوباره این تراشه با نرم افزار های بهینه سازی شده برای کسب قدرت و گشتاور بیشتر موتور و بهینه سازی مشخصات رفتاری آن است.

 

تاریخچه

از وقتی 206 وارد بازار ایران شد. خیلی از تیونر های ایرانی نظرشان جلب شد و برخی از آن ها برنامه های ریمپ شده را از کشور های دیگر خریده و شورع به ریمپ کردن این خودرو کردند. اما مشکل اب و هوایی و بنزین باعث شد که این برنامه ها زیاد کارایی صحیحی نداشته باشند .

با هدف ریمپ علمی و بنیادی و اصولی در سال 1392 ،کاراکل تیونینیگ شکل گرفت تا بتواند نقاط ضعف این صنعت را بپوشاند. جالب این جاست که در همان سال شرکت سام تیونینگ نیز وارد این عرصه شد و این دو شرکت به آرامی توانستند ریمپ خودرو و علم صحیح تقویت موتور را به صورت مستقل از یک دیگر به دست بیاورند.

 

ریمپ ایسیو چیست؟

ریمپ تنظیمات نرم افزاری است که در مقاله با این عنوان راجب آن به صورت کامل توضیح داده ایم حال برای آشنایی با ریمپ با ما همراه باشید.

شرایط آب و هوایی، قوانین و محدودیت ها ،کیفیت متفاوت سوخت در تنظیمات نرم افزاری ایسیو باید در نظر گرفته شود. که این کار با ریمپ ایسیو امکان پذیر است.

 

نحوه کار با ریمپ ایسیو

در واقع جایگزین اصلی ایسیو، ریمپ ایسیو است. برنامه اصلی ماشین به صورت کلی و بر اساس نیاز مشتری مورد بازنگری قرار می گیرد. از جمله تغییراتی که می توان بر روی خودرو اعمل کرد شامل موارد زیر می باشد:

1.     کاهش مصرف سوخت

مهم ترین مزیت ریمپ کاهش مصرف سوخت می باشد. ترکیب چیپ تیونینگ کاراک با چاشنی افزایش مهارت در رانندگی، کاهش مصرف خودرو چشمگیری را به دنبال خواهد داشت .این  قابلیت در ریمپ ایسیو وجود دارد که بسته به نوع رانندگی و نوع درخواست مشتری، نواحی از جداول کارکرد موتور را به نحوی کد نویسی کنند که مصرف سوخت را کاهش داده.

2.     حذف سنسور دوم اکسیژن

با توجه به سخت گیرانه شدن ضوابط و مقررات محیط زیست، سنسور اکسیژن نقش بسزایی دارد. با ریمپ ایسیو می توان این سنسور را حذف کرد و با این کار به توان و شتاب ماشین اضافه می گردد (به آن میزانی که برای استاندارد محیط زیست کنترل شده است)

3.     اصلاح دمای آب

فرمان روشن و خاموش شدن فن توسط ایسیو انجام می شود. وقتی که دمای موتور به حالت استاندارد یا عدد مدنظر رسید ایسیو فرمان روشن و یا خاموش شدن فن ها را می دهد.

 

تفاوت ریمپ و چیپ تیونینگ

قدمت آن ها را میتوان اصلی ترین تفاوت دانست! در واقع امروزه چیپ تیونینگ به ندرت استفاده می شود و بیشتر بر روی خودرو های قدیمی انجام می شد .

در بالا به این نکته که هر دو روش یک هدف را دنبال میکنند اشاره کرده ایم. اما چیپینگ برای خودرو های بیش از سال 2000 انجام میشد. ایسیو واژه مدرن تری است که کار چیپ تیونینگ را به روش مدرن تر انجام می دهد.

ریمپ بدون نیاز به عوض کردن چیپ ها و صرفا به صورت نرم افزاری انجام می شود ولی در روش چیپ تیونینگ، چیب های روی برد خودرو را تعویض می کردند.  

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باطری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید