منو
چگونه بفهمیم باتری ماشین چند آمپر است؟

چگونه بفهمیم باتری ماشین چند آمپر است؟


شاید برایتان پیش آمده باشه که وقتی میخواهید باتری را تعویض کنید ازتان بپرسن باتری که روی خودرو نصب شده چند آمپر است؟ و شما پاسخی به این سوال نداشته باشید زیرا نمیدونید که از کجا بفهمید که باتری ماشین چند آمپر است؟

 

در این نوشته به توضیح کامل مشخصات باتری می پردازیم.

اینکه شما بدانید ظرفیت باتری مناسب خودرو شما چیست اهمیت زیادی دارد، به فرض اگر باتری با آمپر پایین تر برای خودرو انتخاب کنید، متوجه می شوید که خودرو چندین بار باید استارت بخورد تا روشن شود و این استارت های طولانی باعث گرم شدن خودرو می شود و در آخر به خرابی باتری منجر می شود. و حتی اگر شما ظرفیت بالا تر بیاندازید هنگام استارت زدن جریانی که از سیستم برق ماشین عبور می کند افزایش پیدا کرده و باعث خرابی می شود. پس هنپام خرید باتری ماشین حتما باید به آمپراژ دقت کنید.

 

میزان آمپر یک باتری چه قدر است؟

برای فهمیدن اینکه باتری ماشین خودرو شما چند آمپر است کافیست درب کاپوت را باز کنید و معمولا اطلاعات باتری روی خود باتری درج شده است هر قسمت که شما کلمه AH را مشاهده کردید بدانید میزان آمپراژ خودرو شما را نشان می دهد.

حال اگر که شما کاپوت را بالا زدید و برگه ای و یا چیزی روی باتری درج نشده بود باید چه کار کنید؟

به طور معمول هر چی باتری بزرگ تر باشد، میزان آمپر آن نیز بالا تر است.

 

قطب معکوس یا چپ و مخالف یا راست

باتری براساس مکان قرارگیری به دو دسته قطب معکوس و مخالف دسته بندی می شوند.

حال قطب مخالف  یعنی وقتی در کاپوت را باز می کنید قطب منفی سمت راست شما باشد و قطب معکوس نیز قطب منفی سمت چپ باتری قرار گرفته باشد.

لازم به ذکر است بعضی باتری ها در برخی آمپراژ هر دو قطب را دارند یعنی هم قطب معکوس و هم قطب مخالف. بنابراین به ترتیب درکنار آمپر آن باتری ها کلمه اختصاری L یا R است ، به معنی چپ و راست

 

نحوه اندازه گیری آمپر ماشین به چه صورت است؟

قبل از شارژ باطری ماشین باید بدانید که چگونه آن را اندازه بگیرید. می توانید از یک تستر و یا مولتی متر دیجیتالی برای بررسی جریان برق استفاده کنید.

مولتی متر ولتاژ باتری را به شما اطلاع می دهد و نه آمپراژ را، برای دریافت آمپر باتری ماشین باید برخی فرمولات ریاضی را انجام دهید.

ولت اندازه گیری ولتاژ و آمپر اندازه پیری جریان است. اگر مقاومت را بشناسید می توانید آمپر را از طریق فرمول اندازه گیری کنید

I=V/R

برای اندازه گیری ولتاژ جریان باتری، مولتی متر را به DC تبدیل کنیدو سپس، سیم قرمز مولتی متر را روی ترمینال باتری مثب قرار دهید معمولا قرمز است و با + نشان داده میشود و در مرحله بعد سیم سیاه را به پایانه منفی لمس کنید که اغلب سیاه و با – مشخص می شود.

 

نکات مهم برای آمپراژ باتری

·        تست دینام با دستگاه مخصوص انجام می شود و کمک می کند که متوجه شویم کدام باتری برای ماشین ما مناسب است. نیروی متخصص باتری کار با تست دینام شما در انتخاب نوع باتری شما را راهنمایی می کند.

·        با توجه به میزان مصرفی برق خودرو باتری را به شما پیشنهاد می دهیم. اگر خودرو شما مصرف کننده برقی دیگه مثل انواع باند های قوی و.. داشته باشد در میان آمپر های گفته شده باید بالا ترین آمپر را انتخاب کنید.

 

باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باطری مناسب تری برای کیا کادنزا می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 

مزایای نصب باتری توسط باتری کار:

گارانتی تعویض باتری نصب شده:

 باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض هستند. باطری نصب شده در صورتی که مشکل داشته باشد، تعویض خواهد شد.

نصب باطری با تاریخ تولید :

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز ، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید