منو
چشمی باطری ماشین

چشمی باطری ماشین


در این مطلب از باتری کار به یک ویژگی منحصر به فرد در باتری های ساخت شرکت سپاهان باتری می پردازم.

تاکنون درباره ویژگی های مختلفی از برند سپاهان باتری صحبت کردیم، قطعا برای شما هم جالب است که بدانید یک گزینه ای به نام چشمی وجود دارد که در صورت تمایل زمان سفارش باتری می توانید از فروشنده مورد نظر درخواست داشته باشید که باتری ارسالی شما دارای چشمی باشد.

زمانی که ما به عنوان یک فرد روی باطری ماشین خود چنین گزینه ای را مشاهده می کنیم با خود فکر میکنیم قطعا یک قطعه الکترونیکی پیچیده است ولی باید بگویم که این مورد برای سهولت کار افراد عادی در مواجه با مشکلات مربوط به باطری ماشین تعبیه شده است و به شما حالت شارژ باتری را نمایش داده و رنگ آن می تواند سبز، سیاه یا قرمز و یا سفید باشد که ادامه معنا و مفهوم هر کدام از این رنگ ها عنوان می شود.

نشانگر چشمی در یک باطری ماشین چیست؟

 این نشانگر موجود در باطری ماشین فقط یک هیدرومتر ساده است که قبلا در مقاله تست باطری ماشین به آن پرداخته ایم. که کار این هیدومتر اندازه گیری غلظت الکترولیت باتری است و چون انتهای این هیدومتر داخل باتری قرار می گیرد به سه رنگ مختلف که در بالا اشاره شد تغییر رنگ پیدا می کند.

باید به این نکته اشاره داشت که بعضی مواقع این قطعه ی ساده خراب شده و رنگ چشمی تغییر نمی کند، خود تغییر رنگ نیز نمی تواند به طور یقین موضوعی را اثبات کند.

مفاهیم رنگ ها در نشانگر باطری ماشین:

رنگ سبز:

 با مشاهده این رنگ خیال شما از بابت اینکه باطری ماشین شما کاملا سالم است آسوده است که بر روی بدنه باتری در مقابل رنگ سبز از کلمه ok استفاده شده است.

رنگ مشکی یا قرمز:

با مشاهده یکی از این دو رنگ به این معناست که اسید باتری شما از حالت استاندارد پایین تر است ولی همچنان خودرو شما استارت خورده و کار می کند ولی گوش به زنگ باشید که در صورت عدم شارژ، باطری ماشین شما به زودی دشارژ می گردد، که بر روی بدنه باتری جلوی رنگ سیاه و قرمز کلمه Charge قرار گرفته است.

رنگ سفید:

و اما رنگ سفید نمایشگر این است که باطری ماشین شما کاملا دشارژ شده است و خودرو دیگر قابلیت استارت خوردن را ندارد که در این صورت سریع تر دست به کار شوید و از باتری کار باتری مناسب خودروی خود را سفارش دهید که تا همکاران ما ظرف کمتر از 30 دقیقه با نصب و ارسال رایگان در محلی که خودروی شما قرار دارد حضور پیدا کنند.

بر روی بدنه باتری شما جلوی رنگ سفید کلمه Replace ذکر شده است.

علل سفید شدن چشمی باطری ماشین

·        ممکن است دینام ماشین شما خراب بوده و نمی تواند به درستی باطری ماشین شما را شارژ کند و باعث دشارژ شدن باتری می گردد.

·        بست باتری محکم بسته نشده یا کثیف و سولفاته شده است، بنابراین ارتباط باتری و دینام به طور کامل برقرار نشده و باتری به مرور زمان دشارژ شده است.

·        چشمی باتری خراب شده است.

برای اطلاع از قیمت باطری ماشین و بهترین باطری ماشین ما را در باتری کار دنبال کنید.