منو
پارک کردن خودرو زیر نور آفتاب

پارک کردن خودرو زیر نور آفتاب


در این مقاله از بزرگترین سایت فروش آنلاین باطری ماشین به عواقب پارک کردن خودرو زیر آفتاب داغ می پردازیم.

برای همه ی ما پیش آمده به دلیل نبود جای پارک مناسب خودروی خود را برای مدتی زیرنور آفتاب پارک کرده ایم، این کارمی تواند به خودرو شما آسیب وارد می کند، چون گرم شدن هوا باعث خسارت و از بین رفتن قطعات خودرو می شود.

پارک کردن خودرو زیر نور آفتاب داغ تابستان برای مدتی می‌تواند برای سرنشینان هنگامی که مجددا می‌خواهند سوار آن شوند،  طاقت فرسا باشد. به علاوه از آنجایی که تمامی بدنه خودرو از جنسی است که می تواند به راحتی گرما را به خود جذب کند می تواند در آینده باعث بروز مشکلاتی شود.در قسمت داخلی خودرو یکی از نقاطی که بیشترین تماس مستقیم را با آفتاب دارد، داشبورد است. شدت نور آفتاب و اشعه فرابنفش هنگام برخورد به شیشه جلو تشدید می‌شود و همین مسئله می‌تواند باعث رنگ پریدگی داشبورد شود. همینطور اگر روکش صندلی های شما از جنس چرم باشد این مشکل برای صندلی ها هم رخ خواهد داد.

پارک کردن خودرو

نکته قابل توجه این که در خودرو بیش از ۲۷۵ نوع ماده سمی وجود دارد که علت آن هم جنس مواد شیمیایی به کار رفته برای ساخت بخش داخلی است. این مواد به طور مداوم گازهایی را از خود متصاعد می‌کنند که همان مواد سمی محسوب می‌شود. برای مثال، هنگامی که خودرو جدید می‌خرید، بوی نویی خودرو ناشی از متصاعد شدن این گازها است. اما نور آفتاب می‌تواند باعث تشدید متصاعد شدن آن‌ها باشد این مضر است.همچنین این مسئله می‌تواند برای رنگ خودرو هم مضر باشد. نور مداوم و مستقیم آفتاب می‌تواند موجب خرابی رنگ خودرو شما شود و به علاوه قطعات پلاستیکی بیرون خودرو مانند سپرها و گلگیرها را رنگ پریده کند.

روشن کردن کولر و باز گذاشتن پنجره ها برای خروج سریع هوای گرم حبس شده در خودرو پارک شده، از توصیه هایی است که شاید بتواند ریسک مواجهه با بخارات سمی را کاهش دهد.همچنین توصیه می شود برای حفظ سلامت خود و خودرو، اگر می‌توانید خودرو را در سایه پارک کنید.می‌توانید برای جلوگیری از تابش آفتاب به داخل خودرو، از یک پوشش برای شیشه‌های جلو استفاده کنید. استفاده از اسپری های مخصوص محافظت از داشبورد و اجزای داخلی نیز می تواند مفید فایده باشد.

شما می توانید سایر مقالات ما را در بزرگترین سایت خرید اینترنتی باتری مشاهده کنید.