منو
وظیفه سنسور دمای آب خودرو چیست؟

وظیفه سنسور دمای آب خودرو چیست؟


یکی از قطعات اصلی اتومبیل، سنسور دمای آب می باشد که در صورت خرابی می تواند عملکرد آن را دچار مشکل کند. در این مطلب به سوالات شما درباره وظیفه این سنسور و کار های آن توضیح خواهیم داد.

 

Water temperature sensor یا همان سنسور دمای آب خودرو که به آن WPS هم می‌گویند، از جمله حسگر های الکترونیکی خودرو می باشد.

این حسگر توانایی اعلام میزان درجه آب مایع خنک کننده به واحد کنترل موتور و صفحه کیلومتر را دارد که ECU بتواند تصمیمات لازم را بگیرد.

 

سنسور دمای آب یا فشنگی خودرو چیست؟

فشنگی آب خودرو، قطعه‌ای است که در مسیر مایع‌ خنک‌کننده آب رادیاتور موتور قرار گرفته و هر لحظه وظیفه کنترل دمای آب در را برعهده دارد. همان طور که در بالا اشاره کردیم، این قطعه مانند حسگری است که دمای آب ماشین را می‌سنجد و اطلاعات دمای مایع خنک‌کننده موتور را به ECU می‌فرستد. باتوجه به این اطلاعات، ECU دور فن را تعیین خواهد کرد. از طرفی ECU بر اساس میزان سردی و گرمی موتور، میزان پاشش سوخت توسط سوزن انژکتور را تعیین می‌کند. محل دقیق قرارگیری سنسور آب خودرو معمولاً روی محفظه ترموستات است.

 

چند سنسور دمای آب در خودرو وجود دارد؟

بسته به مدل خودرو  تعداد سنسورهای موجود در آنها نیز متفاوت است. برای مثال در خودروهایی مثل ۴۰۵، پرشیا، سمند و خودروهایی که دارای یونیت کنترل فن هستند، ۳ سنسور دمای آب وجود دارد. یک سنسور با رنگ قهوه‌ای برای ارسال فرمان راه اندازی فن سیستم خنک‌کننده، یک سنسور با رنگ سبز برای اطلاع رسانی دمای آب به ECU موتور و یک سنسور آبی رنگ جهت نمایشگر پشت آمپر.

اما در خودروهایی مانند پراید که فاقد یونیت کنترل فن هستند، ۲ عدد سنسور دمای آب موتور وجود دارد. یکی برای اطلاع رسانی دمای آب به ECU موتور و یک سنسور هم جهت نمایشگر پشت آمپر.

در خودروهایی مثل ۲۰۶ و ۲۰۷ هم به‌دلیل اینکه تمامی ECUها و کنترلرها به هم متصل هستند و اطلاعات در دسترس تمام قسمت‌هاست و پارامترهای آمپر هم توسط BSI کنترل می‌شوند، نیازی به وجود سنسور اضافی نیست و فقط یک سنسور وجود دارد.

 

وظایف سنسور دمای آب در ماشین

از مهمترین وظایف این قطعه، کنترل دمای مایع خنک‌کننده موتور و ارسال اطلاعات به کنترل یونیت انژکتورهای موتور است. این کار با هدف تعیین زمان پاشش و همین‌طور تنظیم شمع‌های موتور برای فرآیند جرقه‌زنی صورت می‌گیرد.

راننده به راحتی با مشاهده آمپر آب که در پشت فرمان ماشین قرار گرفته می تواند دمای آب را چک کند. همانطور که اشاره کردیم ECU براساس اطلاعاتی که از سنسور دمای آب خودرو می‌گیرد، دور فن و میزان پاشش سوخت توسط انژکتور را تعیین می‌کند.

اما وظیفه سنسور دمای آب، فقط محدود به مورد بالا نیست و از دیگر وظایف این قطعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·        کنترل میزان دمای موتور برای تعیین غلظت سوخت ترکیبی با هوا

·        کنترل کمپرسور کولر در شرایط افزایش بیش از اندازه دمای موتور از حالت استاندارد

·        ایجاد حالت ساسات اتوماتیک در شرایط سرد بودن خودرو

·        انتقال دمای آب به پشت آمپر آب خودرو

·        ساسات خودکار سیستم انژکتوری موتور

 

سایر کارکرد های سنسور دمای آب

سنسور دمای آب دارای قابلیت های مختلف دیرگی است که در ادامه برای شما فراهم آورده ایم :

1.     در اتومبیل های امروزی، هنگامی که کولر خودرو روشن می‌شود، دمای آب از میزان استاندارد و نرمال بالا رفته و ای سی یو یا واحد کنترل سیستم تهویه مطبوع دستور غیر فعال سازی تهویه مطبوع را صادر می‌کند تا از این طریق موتور خودرو خنک تر شود.

2.     در خودرو هایی که توسط موتور های کاربراتوری پشتیبانی می‌شوند، سنسور دمای آب به عنوان سویچ فن محسوب می‌شود که همچون ترموستات عمل کرده و با رسیدن دما به حد ممکن فن را روشن می‌کند.

3.     در بعضی از اتومبیل هایی که یونیت فن جداگانه دارند، اغلب اوقات چندین سنسور دما با انواع مختلف مشاهده می‌شود.

4.     در اتومبیل های به روز و پیشرفته، اگر ارتباط ای سی یو با سنسور قطع شود (قطع شدن سیم یا قطع ارتباط کانتور با سنسور) دستور روشن شدن فن ها صادر می‌شود تا از ورود هرگونه آسیبی به موتور جلوگیری شود.

 

در دسته بندی سنسور دمای آب دو نوع سنسور دمای آب داریم:

1.     NTC یا Negative Temperature Coefficient : ضریب دمایی منفی

این نوع سنسور که به ضریب دمایی منفی شناخته می‌شود داخل آن یک مقاومت متغیر وابسته به دما است  اتصال منفی آن بنده بوده و ورودی آن پایه 1 است که ولتاژ +5 ولت به آن اعمال می‌شود و پایه 2 خروجی است که اطلاعات را به ای سی یو ارسال می‌کند به این صورت که با افزایش دما مقاومت آن کم و با کاهش دما مقاومت آن زیاد می‌شود این نوع سنسور از سنسور های ptc دارای دقت و حساسیت و کاربرد بهتری است.

2.     PTC یا positive temperature coefficient : ضریب دمایی مثبت

این نوع سنسور به ضریب دمایی مثبت شناخته می‌شود که دقیقا مانند سنسور ptc است با این تفاوت که با افزایش دما مقاومت آن افزایش و بالعکس با کاهش دما مقاومت آن نیر کاهش می‌باید این نوع سنسور به نسبت سنسور ptc دارای حساسیت و کاربرد کمتری است.

 

علائم خرابی سنسور دمای آب

این قطعه معمولاً عمری طولانی دارد اما در اثر خرابی مقاومت داخلی یا پوسیدگی فلز، شرایط برای خرابی سنسور نیز فراهم خواهد شد.

 از جمله مهمترین علائم خرابی سنسورها، موارد زیر هستند که هر کدام برای عیب‌یابی سنسور دمای آب نیز کاربرد دارند. علائم خرابی سنسور آب عبارتند از:

ü     زمانی‌که موتور بیش از حد گرم است، فن روشن نمی‌شود.

ü     زمانی‌که موتور سرد است، فن روشن می‌شود.

ü     در استارت سرد، موتور بد کار می‌کند.

ü     حالت ساسات در استارت سرد ایجاد نمی‌شود.

ü     مصرف سوخت بالا رفته است.

ü     روشن شدن چراغ چک خودرو .

ü     قدرت موتور کاهش پیدا کرده است.

ü     موتور داغ کرده و فن دیر روشن می‌شود.

در صورت مشاهده هرکدام از علائم بالا، باید به خرابی سنسور دمای آب شک کرد. البته توجه داشته باشید که علائم خرابی سنسور دمای هوا و علائم خرابی سنسور اکسیژن نیز می‌تواند مشابه علائم خرابی سنسور اب باشد و باعث لرزش موتور، افت شتاب و افزایش مصرف سوخت شود.

 

یک سؤال، عملکرد نامناسب این سنسور موجب بروز چه مشکلاتی می‌شود؟

۱-دود کردن خودرو در زمانی که موتور خنک می‌باشد یا پس از گرم شدن موتور.

۲-بد روشن شدن خودرو در هوای سرد.

 ۳-داغ کردن خودرو و دیر روشن شدن فن .

۴-یکسره کار کردن فن رادیات ماشین

نکته : با خرابی این سنسور فن رادیات درست عمل نمی‌کند وخودرو گرم کرده وجوش می‌آورد ودمای آب در هنگام روشن شدن فن بسیار بالاتر از قبل در پشت آمپر دیده می‌شود وخودرو بدون هیچ علت مکانیکی هنگام صبح با استارت زیاد روشن می‌شود.

برای تنظیم دور موتور در زمان استارت اولیه این مورد به عهده استپ و ECU می‌باشد ولی در ابتدا اطلاعات از سنسور دما آب گرفته می‌شود.

روش تعمیر:

وقتی به این نتیجه رسیدید که این سنسور خراب است ابتدا مسیر سیم کشی برسی شود وسپس تعویض قطعه مورد نظر که باید توسط کارشناس انجام شود.

 

نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو

واضح ترین نشانه ضعیف شدن باطری ماشین این است که باتری خودرو شما در حالت شارژ کامل نتواند دوباره پیشرانه را روشن کند. البته این قضیه می تواند ناشی از وجود ایراد در مدل شارژ باطری ماشین نیز باشد. بنابراین باید به دقت چک شود.

با این وجود اگر سیستم شارژ مشکلی نداشته باشد، بدین معنی است که باتری ضعیف شده است. همچنین با دانستن عمر باتری، نیز می توانید زمان تعویض باتری ماشین را متوجه شوید چون باتری های معمولی عمر حداکثری 1 و نیم تا2  و نیم سال دارند حتی میتوان گفت باتری اوربیتال پریمیوم که محصول سپاهان باتری هستند به دلیل کیفیت عالی این محصول تا 4 سال نیز عمر می کنند. که در صورت خرید باتری ماشین اوربیتال پریمیوم می توان به سایت باتری کار مراجعه کرد.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باطری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید