منو
همه چیز راجب بوق خودرو ها

همه چیز راجب بوق خودرو ها


بوق ماشین مانند بقیه قطعات جزو، جزئی ترین قطعه خودرو بوده که وظیفه فراهم کردن امنیت اتومبیل، سرنیشنان و حتی عابرین پیاده را دارد.

 

بوق خودرو در زمان هایی که مورد نیاز باشد به عنوان یک هشدار جهت اطلاع رسانی عمل می کند. لازم به ذکر است که در هنگام رانندگی، اهمیت بوق از بقیه قطعات در اتومبیل بیشتر است.

البته بعضی وقتا نیز بعضی از رانندگان نیز در سطح شهر ها از بوق به عنوان مزاحمت و یا آزار استفاده می کنند. استفاده از این قطعه بیشتر از اینکه یک دانش باشد، یک فرهنگ رانندگی است.

 

بوق خودرو به چه صورتی کار می کند؟

در بوق خودرو زیاد تکنولوژی پیچیده ای استفاده نشده، حتی سال ها نیز تغییر هاصی در فناوری آن به وجود نیامده. در کنار راننده یک قطعه ای وجود دارد که بوق خودرو بوده که یه یک رله یا مدار یا فیوز متصل است.

رله (مرکز اصلی برای اتصال و همگامی کلید بوق، قطب مثبت باتری ماشین و مدار بوق فعالیت دارد.)

وقتی فردی بوق می زند، رله برق برقی که برای بوق مورد نیاز است را از باطری خودرو می گیرد و در مدار خودرو انتقال می دهد و در آخر شما شاهد صدا از اتومبیل خود هستید.

اما بعضی اوقات خرابی یک قطعه یا مشکل برق رسانی، فرآیند ساده بوق را مختل کرده و راننده را دچار دردسر و حتی در مواقع خاص استرس کرده.

 

تعمیر بوق خودرو

کار نکردن بوق خودرو یا زدن بوق های ممتد دوتا از اساسی ترین مشکلات در خصوص بوق بوده و هر دو این ایراد ها، یا باید تعمیر شود و یا باید تعویض شود. اولین کاری که شما باید انجام دهید بررسی کردن رله خودرو بوده که آیا برق را به درستی از باتری دریافت کرده یا خیر.

اگر که رله مشکلی نداشت باید به سراغ کلید بروید، در ادامه با ما همراه باشید تا راجب آن توضیح دهیم.

اگر با فشار دادن کلید، رله، برق را دریافت و انتقال نداد؛ باید به بررسی سیم کشی بپردازید و چک کنید که دچار قطعی نشده باشد. برای انجام این کار بایستی کابل برق مثبت را به فیوز و منفی را به بدنه خودرو وصل کنید. اگر که هم برق مثبت و هم منفی در جریان بودنند باید دست به تعویض بوق خودرو بزنید و بوق جدیدی را تهیه کنید، در غیر این صورت مشکل از سیم کشی می باشد.

 

علت بوق ممتد خودرو چیست؟

اگر خودرو شروع به ایجاد سروصدا به صورت ممتد کرد، کلید یا رله به صورت هم زمان و یا به صورت جداگانه دچار مشکل شده اند. در قدم اول اگر خودرو در جای شلوغی است با حفظ کردن آرامش محل را ترک کنید تا اطرافیانتان اذیت نشوند.

بعد جعبه فیوز برق را پیدا کرده و رله را که یک فیوز است جدا کنید. اگر هم موفق به پیدا کردن رله نشدید فیوز اصلی را قطع کرده تا بدون ایجاد سرو صدایی به عیب یابی خودرو خود بپردازید.

 

تشخیص و تعمیر بوق

برای تشخیص عیب بوق نیاز به یک اهم متر و یا مولتی متر دارید تا بتوانید به کمک آن ها اتصالات را بررسی کنید. بیشتر فیوز هایی که روی جعبه فیوز قرار دارند شبیه هم بوده پس شما می توانید رله دیگری را که شبیه فیوز است را به صورت موقت جدا کرده و در جایگاه رله بوق قرار دهید اگر که صدای ممتد قطع شد، بدانید ایراد از فیوز است. بعد رله ای که از جای دیگری برداشتید را به وضع اول برگردانید تا مشکلی پیش نیاید و به تهیه فیوز جدید بپردازید.

در غیر این صورت، چک کنید که کدام دو سیم فیوز به کلید ببوق وصل بوده؟ از اهم متر استفاده کرده و برق سیم را چک کنید. باید تنها کلید را فشار داده، اگر مقادیر روی نمایشگر اهم متر تغییر یافت پس بدانید کلید سالم است.

 

فرهنگ بوق زدن!!

بوق خودرو

بوق ماشین ابزاری برای هشدار به عابرین پیاده و سایر ماشین ها بوده. همین وسیله کوچک می تواند به شما کمک کرده از حادثه و بروز تصادف جلوگیری کنید؛ پس تنها از بوق برای اعلام هشدار استفاده کنید.

متاسفانه برخی اشتباه تصور می کنند که بوق ابزار خبررسانی یا اعتراض بوده. شما تنها در شرایط زیر مجاز به استفاده از بوق هستید :

زمانی که عابرین پیاده در خیابان هستند و حواسشان به نزدیک شدن خودرو شما نیست.

خودرویی بیش از حد به شما نزدیک است که ممکن است خطرناک باشد

زمانی که حادثه ای از سمت شما یا اتومبیل در حال وقوع باشد

ماشین حین رانندگی دچار نقص شود

 

برای باطری ماشین باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باتری سمند می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 

مزایای نصب باتری توسط باتری کار:

گارانتی تعویض باتری نصب شده:

 باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض هستند. باطری نصب شده در صورتی که مشکل داشته باشد، تعویض خواهد شد.

نصب باطری با تاریخ تولید :

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز ، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید.

 

خرید اینترنتی باتری ماشین

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

 


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید