منو
مپ سنسور چیست؟

مپ سنسور چیست؟


روش های گوناگونی برای اندازه گیری حجم هوای ورودی به موتور وجود دارد. یکی از این روش ها، اندازه گیری مقدار فشار هوای ورودی به موتور می باشد که از طریق آن میزان حجم هوای ورودی به موتور تشخیص داده می شود.

 

مپ سنسور خودرو چیست ؟

مپ سنسور (MAP : Manifold Absolute Pressure Sensor) سنسور فشار مطلق منیفولد هوا خودرو، قطعه‌ای است که به عنوان سنسور کنترل الکتریکی موتور به صورت مستقیم به ECU و قسمت ورودی هوای موتور خودرو متصل می‌شود. این قطعه الکتریکی، وظیفه ارائه گزارش مقدار هوای مکش شده توسط پیشرانه به کامپیوتر خودرو را بر عهده دارد و با سنجش چگالی هوای مکش شده در منیفولد، میزان فشار بر موتور مشخص شده و با توجه به آن، میزان سوخت مورد نیاز برای هر سیلندر جهت احتراق مطلوب و کامل تعیین خواهد شد.

حال ECU اطلاعات دریافتی از سنسور مپ خودرو را با آیتم‌هایی چون شرایط آب و هوایی، شرایط جاده، سرعت و … هماهنگ کرده و بر اساس این موارد، دریچه ورودی هوا را مدیریت می‌کند. به‌طور کلی نحوه عملکرد مپ سنسور بدین صورت است که فشار هوای ورودی به دریچه را در هر لحظه محاسبه و برای کامپیوتر خودرو ارسال می‌کند؛ بنابراین اگر سنسور مپ به درستی کار نکند، خودرو از کار خواهد افتاد؛ زیرا ECU خودرو بدون اطلاعات سنسور مپ خودرو، توانایی محاسبه میزان دقیق فشار هوا به داخل موتور را ندارد..

 

مطالبی که پیشنهاد می شود بخوانید:

باتری ماشین

روغن موتور مناسب خودرو

سنسور فشار روغن

 

مپ سنسور کجا نصب شده و چه وضیفه ای دارد؟

مپ سنسور با نصب در مجرای ورودی هوا به پیشرانه خودرو، فشار هوای وارد شده به دریچه ورودی را برای هر لحظه محاسبه و برای ECU ارسال می‌کند. ECU اطلاعات دریافتی از مپ سنسور را با آیتم‌هایی چون شرایط جاده، آب و هوا، سرعت حرکت و مواردی مانند اینها هماهنگ می‌کند و بر اساس آنها به مدیریت دریچه ورود هوا می‌پردازد.

یکی از دلایلی که وقتی پدال گاز را می‌فشارید هوای بیشتری وارد موتور خودرو می‌شود همین سنسور فشار منیفولد هوا و اطلاعات ارسالی از سوی آن به کامپیوتر خودروست. البته دقت کنید که عملکرد این قطعه در خودروهای مجهز به توربوشارژر و سوپرشارژر پیچیدگی‌های بیشتری دارد. زیرا هنگامی که توربو در حال ایجاد بوست است ممکن است فشار داخل منیفولد مثبت باشد اما مپ سنسور اهمیتی به آن نمی‌دهد زیرا تنها قدر مطلق فشار را اندازه می‌گیرد.

 

خرابی سنسور MAP

سنسور مپ معیوب می‌تواند این پیامد‌ها را داشته باشد:

1.     گزارش‌های یک سنسور معیوب، عملا با خطا همراه است. به‌طور مثال، اگر سنسور فشار واقعی منیفولد را کمتر از میزان واقعی گزارش کند، ECU بر ‌پایه این اطلاعات غلط، کمتر از نیاز واقعی به موتور سوخت ‌می‌رساند. از سوی دیگر، به تعویق افتادن جرقه‌زدن شمع‌ها نیز باعث کاهش مصرف سوخت موتور می‌شود که در نتیجه، نسبت هوا به سوخت در داخل موتور افزایش می‌یابد. مجموع این مشکلات بر شتاب خودرو اثر می‌‌گذارد و سبب کوبش یا (Knock) در خودرو می‌شود.

 

2.     برخلاف حالت قبلی، اگر سنسور مپ فشار واقعی منیفولد را بیشتر از میزان واقعی گزارش کند، باز هم مشکلاتی برای خودرو پیش‌ خواهد آمد. در این وضعیت، سوخت بیشتری به موتور تزریق ‌می‌شود و عمل جرقه‌زدن شمع‌ها نیز سریع‌تر صورت می گیرد. تمامی این اتفاقات در کل، منجر به افزایش میزان مصرف سوخت خودرو می‌شود. وجود سوخت مازاد در موتور، سبب آسیب‌های چون ازکارافتادن شمع‌ها، مسدودشدن مش‌های کاتالیزور یا تشکیل لایه کربنی ‌می‌شود.

 

3.     یکی از وظایف سنسور مپ، کنترل وضعیت سوخت خودرو به منظور احتراق بهتر است. در موتورهای احتراقی، در صورت عدم تناسب درست میان میزان هوا و سوخت، عمل احتراق به درستی صورت نمی‌گیرد و میزان آلایندگی موتور نیز بالا می‌رود. بر اثر کمبود هوا و احتراق ناقص، هیدروکربن نمی‌سوزد و گاز کربن مونواکسید (CO) تولید می‌شود که یکی از مشکلات عمده یک سنسور MAP معیوب است.

 

عیب یابی مپ سنسور

مشکلات فراوانی در اثر خرابی یا معیوب بودن مپ سنسور ممکن است برای خودرو پیش بیاید که در ذیل به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود.

·        ریپ زدن و سه کار کردن خودرو

·        لرزش خودرو در حالت های نرمال

·        دوده گرفتن سر شمع ها

·        کاهش قدرت موتور به صورت ناگهانی

·        افزایش مصرف سوخت

 

علت خرابی حسگر مپ خودرو

1. سوخت بی‌کیفیت

سنسورمپ مستقیما با سوخت خودرو سر‌و‌کار دارد؛ در نتیجه، سوخت بی‌کیفیت باعث کاهش عمر سنسور اکسیژن می‌شود.

 2. خرابی شمع‌ها

شمع‌های معیوب، عمل احتراق را با مشکل روبرو می‌کنند و باعث ‌می‌شوند که عمل احتراق به‌درستی انجام نشود. دود حاصل از احتراق ناقص، می‌تواند عملکرد سنسور مپ را مختل کند که نهایتا منجر به خرابی آن می‌شود.

 3. تصادفات و ضربه‌های شدید

سنسور اکسیژن قطعه‌ای الکترونیکی است که بر اثر ضربه به‌آسانی دچار مشکل می‌شود و چنین ضرباتی می‌تواند عملکرد این سنسور حساس را دچار اختلال کند.

 

علائم خرابی سنسور مپ

همان‌طور که در بخش قبلی گفتیم، در صورت عدم دریافت اطلاعات از سوی سنسور مپ، کامپیوتر خودرو نمی‌تواند وضعیت دقیق دریچه‌های ورودی هوای موتور را تنظیم کند. در ادامه، برخی از علائم خرابی سنسور مپ را با هم مرور می‌کنیم: 

 

روشن‌ شدن چراغ چک خودرو

یکی از ساده‌ترین نشانه‌های خرابی سنسور مپ، روشن‌شدن چراغ چک در پشت‌ آمپر خودرو است. ناگفته نماند که روشن‌شدن چراغ چک می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد که با مراجعه به مراکز ارائه خدمات تخصصی سیستم برق خودرو و استفاده از دستگاه دیاگ، می‌توان دلیل اصلی را کشف کرد.

 ریپ‌ زدن خودرو

ریپ‌زدن خودرو یکی از علائم خرابی سنسور مپ است. در چنین حالتی، دقیقا ‌زمانی که موتور به هوای بیشتری نیاز دارد، اگر کامپیوتر خودرو به‌اشتباه دریچه‌های ورود هوا را ببندد، موتور شروع به لرزیدن می‌کند و اصطلاحا ریپ می‌زند.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید