منو
موتور دو زمانه چیست ؟

موتور دو زمانه چیست ؟


نوع دیگری از موتور ها وجود دارد که به نام موتور های دو زمانه شناخته شده است. و زمانی که بحث مصرف سوخت در میان باشد اهمیت این موتور ها مشخص می شود. در این مقاله به توضیح راجب این نوع موتور می پردازیم.

 

در مقایسه با دیگر موتور ها، این موتور ها دارای وزن کم، همچنین کوچک تر و سریع تر هستند. این موتور ها به موتور پیستونی معروف و فشار را به صورت حرکت دایره ای تبدیل می کند و دلیل این کار نیز حرارتی بودن این موتور است که از یک یا چند پیستون دو زمانه بهره می گیرد.  

نحوه کار موتور دو زمانه

در این موتور ها کل چرخه موتور در دو زمان صورت می پذیرد. عملکرد این فرآیند در دو مرحله احتراق و تخلیه صورت می گیرد. برای درک این موتور ها می توانید جت اسکی را به خاطر بیاورید.

چرخه کار این موتور به این صورت است که با پایین رفتن پیستون سوخت از طریق پورت وارد سیلندر می شود. سپس پیستون به بالا ترین نقطعه می رسد و عمل تراکم یا فشردگی رخ می دهد.  

·        این موتور ها همان طور که بالا هم گفته شد دارای وزن کمی هستند آن هم به دلیل اینکه فاقد سوپاپ هستند.

·        در این موتور ها به ازای هر چرخش میل لنگ یک مرحله احتراق صورت می گیرد.

·        این موتور ها می توانند در هر جهتی کار کنند

 

چرخه موتور های دو زمانه

1.     سوخت و هوا در سیلندر با هم متراکم می شوند و هنگامی که جرقه زده می شود مخلوط پیش رو مشتعل می شود. نتیجه حاصل انفجاری است که پیستون را به پایین حرکت می دهد. به این مرحله، مرحله جرقه زنی می گویند.

2.     وقتی پیستون به سمت پایین سیلندر حرکت می کند، دریچه مکش در اثر خلاء نسبی باز می شود و سوخت وارد محفظه احتراق می گردد و با بازگشت پیستون به سمت بالا، دریچه مکش بسته شده و سوخت محفظه احتراق متراکم می شود که به این نوع مرحله مرحله مکش می گویند.

3.     سوخت به شدت متراکم می شود وقتی که پیستون به محفظه احتراق سوخت ورود می کند. در این لحظه شمع جرقه می زند و سوخت منفجر می شود. شدت انفجار پیستون را به سمت پایین هل می دهد. در این لحظه سوپاپ مکش بسته است و دود حاصل از طریق سوپاپ تخلیه می شود که به این نوع مرحله، مرحله کورس تراکم می گویند.

 

معایب موتور های دو زمانه

موتور های دو زمانه دارای دو عیب بزرگ هستند و همین دو عیب پاسخ گوی سوال شما که چرا در ماشین های بزرگ و سنگین از موتور های دو زمانه استفاده نمی کنند؟

·        عمر کم موتور های کم زمانه و نبود وجود سیستم روان کار مستقل بدان معنی است که سایش در موتور های دو زمانه بیشتر است.

·        گران بودن روغن موتور های دو زمانه یعنی خودرو های سنگین نزدیک 4 انس برای هر گالن بنزین نیاز است. ولی برای خودرو های معمولی برای هر 1600 کیلومتر یک گالن روغن نیاز است.

·        مصرف سوخت بالای این موتور ها

·        آلایندگی بالای آن ها که ناشی از دو علت است. اولین مورد احتراق روغن است. روغن موجود در باک باعث دودزا بودن آن ها می شود.

 

مزایا موتور دو زمانه

·        نداشتن سوپاپ در آن ها

·        به ازای هر چرخش یک حرکت انبساطی داریم، در حالی که در موتور های چهار زمانه به ازای هر دو چرخش میل لنگ یک حرکت انبساط داریم

·        در هر جهتی می توانند حرکت کنند

از دیگر مزایا می توان به سبکی، سادگی و که هزینه بودن آن ها اشاره کرد. و همچینین پتانسیل را دارند که حدود دو برابر قدرت را در همان فضا انباشته کنند.

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 

مزایای نصب باتری توسط باتری کار :

گارانتی تعویض باتری نصب شده:

 باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض هستند. باطری نصب شده در صورتی که مشکل داشته باشد، تعویض خواهد شد.

نصب باطری با تاریخ تولید :

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز ، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو  کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری اشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید