منو
علت صدای اگزوز

علت صدای اگزوز


باتری کار در این مقاله می خواهد راجب علت صداهای اگزوز صحبت کند.

در حالت عادی اگزوز خودرو نباید صدای خیلی بلندی داشته باشد. صدای بلند اگزوز می تواند احتمالا خبر از یک نشتی در اگزوز خودرو بدهد.

در اتومبیل های امروزی وظایف اگزوز ها بیشتر از خارج کردن دود از خودرو می باشد و نقش به سزایی در وضعیت مصرف سوخت اتومبیل دارند. سیستم کلی اگزوز از سه بخش اتصال به موتور، میانی و انتهایی تشکیل شده اند.

اول یکم از خود اگزوز برای شما عزیزان بگوییم و بعد به علت صدای آن هم بپردازیم.

منبع اگزوز خودرو چیست ؟

منبع اگزوز خودرو عملکرد پیچیده ای ندارد. این منبع به طور معمول پیش از خروج اگزوز( یعنی همان لوله ای که از انتهای اتومبیل بیرون زده می بینیم) قرار دارد. این منبع در بدنه خود دارای لوله های سوراخ و تو در تو بوده که طراحی پیچیده شان برای شکست صدا و کاستن از شدت آن گرفته است.

وظیفه اگزوز

منبع اگزوز خودرو وظیفه کاستن از صدای موتور را دارد. اگر چه برای ما ناخوشایند است. اما موتور اتومبیل حین کار کردن به هر حال صدایی دارد. منبع اگزوز این صدا را پیش از خروج لوله اگزوز شکست داده و با تغییر جهت و کاستن از قدرت آن، در نهایت صدایی کمتر و محدود تر از اتومبیل خارج می کند.

علت صدای انفجار از اگزوز را می توان به موارد زیر مرتبط دانست:

·        فلوت کردن موتور : عامل اصلی صدای انفجار در اگزوز خودرو قطعا ورود بی حساب بنزین به موتور است. این کار می تواند باعث فلوت کردن موتور هم شود. فلوت زمانی اتفاق می افتد که حجم زیاد بنزین وارد موتور شود و سیستم جرقه زنی از پس سوزاندن این حجم از بنزین بر نیاید. در این ششرایط به اصطلاح موتور فلوت می کند. اسم دیگر فلوت کردن ، خفه کار کردن موتور است.

·        معیوب بودن شمع ها : مسئله دیگری که باعث صدای انفجار می شود، معیووب بودن شمع های ماشین است. زمانی که شمع ها عمرشان تمام شده باشد، به وقت احتراق خوب عمل نکرده و حجم زیادی گاز که عموما از حتراق ناقص در سیلندر ایجاد شده به سمت اگزوز راهی می شود. در این مسیر به علت وجود گرمای زیاد در اگزوز صدای انفجار رخ می دهد.

باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو هیوندا آزرا کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.