منو
علت شارژ زیاد باتری چه می تواند باشد؟

علت شارژ زیاد باتری چه می تواند باشد؟


شارژ کردن بیش از حد باتری ماشین مساوی است با کاهش طول عمر باتری. بعضی افراد گمان می کنند کم بودن شارژ باعث خرابی باتری ماشین می شود اما این طور نیست.

 

تماس با باتری کار

علت شارژ بیش از حد باتری ماشین

شارژ شدن باتری خودروی شما معمولا به دلایل زیر صورت می گیرد:

· ایراد داشتن تنظیم کننده ولتاژ

اول باید بگیم تنظم کننده ولتاژ چیست؟ یکی از اجزای دینام می باشد، که وظیفه اصلی آن ثابت نگه داشتن جریان ورودی که به باتری می آید. بنابراین کاملا واضح است که خراب بودن این تنظیم کننده باعث زیاد شارژ شدن باتری می شود.

·خراب بودن دینام

دینام چیست؟ در هنگام رانندگی دینام به باتری کمک می کند تا مقدار مناسب انرژی را دریافت کند، ولی گاهی اوقات نیز خود دینام باعث زیاد  شارژ شدن باتری می شود، دینام وسیله ای است توان مکانیکی موتور را برای شارژ باتری به برق تبدیل می کند.

 با اوین تقاسیر اگر دینام خودروی شما زمانی خراب شود، دیگر منبعی که برق را برای باتری تولید کند وجود نخواهد داشت.

 

اگر سوالی در رابطه با خرابی دینام و یا باتری دارید می توانید  با شماره تماس ما 88540537-8 تماس بگیرید.

·طریقه استفاده اشتباه از شارژر باتری

بیشتر این اتفاق برای دارندگان خودرو جدید می افتد، آن هم به دلیل آنکه نمی دانند چه زمانی باتری شارژ می شود. و از شب تا صبح باتری را در حالت شارژ می گذارند. همین امر باعث کم شدن عمر و کارایی باتری می شود.

در حال حاضر دستگاه هایی تولید شده است که زمانی که باتری شارژ کامل شد جریان را  قطع کرده و از زیاد یا بیش از اندازه شارژ شدن باتری جلوگیری می کنند.

· گرمای بیش از حد

همیشه باتری ساز ها می گین اگر قراره از ماشین برای مدت طولانی استفاده نکنید، باتری را جدا کرده و آن را داخل هوای گرم نزارید، و حتی بودن در معرض آفتاب نیز باعث آسیب رسیدن به باتری می شود.

برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی لازم است باتری را مرتب چک کنیم و ماشین را در روزهای گرم به دور از نور خورشید پارک کنید

·شارژر خراب

گاهی اوقات ممکن است تنظیمات شارژر نادرست باشد، و شارژر ایراد داشته باشد و همین امر باعث بیشتر شارژ شدن باتری می شود حتی اگر آن را مرتب چک کنیم.

 

نحوه شارژ باطری ماشین

این کار به دو روش انجام می شود: شارژ سریع و شارژ کند

شارژ سریع: این روش اصلا پیشنهاد نمی شود ولی اگر شخصی هستید که تایم لازم برای شارژ را ندارید می توانید از این روش استفاده کنید. ولی به دلیل حرارت زیاد صفحات باتری ممکن است خراب شود

صفحات خراب باتری

شارژ کند: در این روش امپر کم تر در زمان بیشتر به باتری می دهد تا شارژ شود و این روش پیشنهادی باتری کار می باشد. زمانی که لازم است که وقت بزارید 24 ساعته می باشد.

اگر زمانی باتری اتومبیل شما به مشکل بر خورد و نیاز به شارژ داشت پیشنهاد می شود که باتری را به طور کامل از خودرو جدا کرده  و با دستگاه های مخصوص آن را شارژ کنید.

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 

مزایای نصب باتری توسط باتری کار :

گارانتی تعویض باتری نصب شده:

 باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض هستند. باطری نصب شده در صورتی که مشکل داشته باشد، تعویض خواهد شد.

نصب باطری با تاریخ تولید :

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز ، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید