منو
سپاهان باتری ، حامی محیط زیست

سپاهان باتری ، حامی محیط زیست


در این مطلب از باتری کار درباره ویژگی های سپاهان باتری صحبت خواهم کرد. 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید تمامی باطری های ماشین تولید شده در گروه صنعتی سپاهان باتری حامی محیط زیست می باشد. برخی ویژگی های سپاهان باتری که مجموعه را به ممتازترین و برترین تولید کننده باتری ایرانی تبدیل کرده به شرح ذیل عنوان می گردد.

1.     خودکفایی در تولید:

خودکفایی در تولید و تامین کلیه مواد اولیه و اجزای مورد استفاده در تولید باتری که موجب اطمینان از تامین و تولید باتری مورد نیاز کشور در سال های آتی شده و افق روشنی را روی صنعت باطری ماشین کشور قرار داده است.

2.     بهره مندی از فناوری اطلاعات، پیاده سازی و اجرای سیستم اطلاعات و مدیریت منابع سازمانی:

تولید و ارائه محصولات کاملا به روز و بدون ماندگاریJIT به بازار که باعث افزای طول عمر و بهبود عملکرد باتری در زمان فروش و در نهایت به نفع مصرف کنندگان عزیز می باشد.

3.     سیستم فروش و توزیع هوشمند باتری در سراسر کشور

توزیع کلیه محصولات به باتری فروشان سراسر کشور به صورت مستقیم و بدون واسطه جهت دسترسی بهتر و آسانتر کلیه مصرف کنندگان به محصولات سپاهان باتری انجام می شود.

4.     شبکه سراسری نمایندگان خدمات پس از فروش در کل استان ها و شهرستان های کشور

ایجاد و استقرار نمایندگان خدمات پس از فروش در کلیه استان ها و شهرستان ها جهت پاسخگویی سریع به مصرف کنندگان در زمان نیاز به کنترل، گارانتی و تعویض باتری ماشین معیوب.

5.     ضمانت نامه الکترونیک، ثبت، فعال سازی و استفاده از خدمات الکترونیک سپاهان باتری

ایجاد ضمانت نامه الکترونیک برای اولین بار در صنعت باتری کشور در راستای تسهیل استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی باتری و برطرف نمودن مشکلات ناشی از کارت گارانتی و سیستم سنتی گارانتی اعم از پارگی، مفقود شدن و ... که برای استفاده از آن کافی است به یکی از روش های فعال سازی گارانتی، سریال باتری خریداری شده را در سیستم سپاهان باتری فعالسازی نموده و بعد از آن تا آخرین روز از زمان گارانتی باتری خود را با خیالی آسوده از خدمات این شرکت بهره مند گردید.

6.     ایجاد زیر ساخت های مناسب جهت کامل نمودن چرخه تولید و بازیافت باتری

فراهم نمودن امکان بازیافت باتری های فرسوده جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست و کمک به حفظ آن که از ارزش های شرکت سپاهان باتری می باشد.

یکی از مهم ترین ارزش ها و مسئولیت های اجتماعی شرکت سپاهان باتری حمایت از محیط زیست است. باتری به دلیل داشتن ترکیباتی از سرب و اسید سولفوریک، از محصولات مضر برای محیط زیست می باشد، اما 95 درصد باتری های سرب اسید قابل بازیافت می باشد و به عبارتی باتری های سرب اسید جز بازیافتنی ترین محصولات مصرفی در دنیا می باشند.

در فرایند بازیافت باتری، باتری های استفاده شده یا به عبارتی باتری های فرسوده، جمع آوری و به مراکز بازیافت منتقل می شوند. در آن جا سرب، پلاستیک و اسید باتری ها جدا می گردند. سرب باتری ها ذوب می گردد، سپس خالص ترین نوع آلیاژ از باتری های فرسوده استخراج شده، که استفاده از این آلیاژها در بالابردن طول عمر باتری و کارایی باتری نقش موثری دارد. پلاستیک استفاده شده در باتری نیز بازیافت شده و در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. اسید سولفوریک استفاده شده در باتری نیز می تواند خنثی گردد یا مجدد مورد استفاده قرار گیرد. این فرایند هم به نفع مصرف کننده است چرا که می تواند باتری استفاده شده خودش را به قیمتی نزدیک 35 درصد باتری نو فروخته که یک نوع سود برای مصرف کننده و از طرفی موجب کمتر شدن آسیب های زیست محیطی خواهد شد و از طرفی سرعت تامین بالاتر خواهد رفت که این یعنی چرخه تماما مفید برای همه.

برای اطلاع از قیمت باطری ماشین و بهترین باتری ماشین ما را در باتری کار دنبال کنید.