منو
سنسور دور موتور ماشین چه وظایفی دارد؟

سنسور دور موتور ماشین چه وظایفی دارد؟


بودن سنسور در ماشین امری ضروری بوده و اگر در ماشین نباشد، به خودرو آسیب پر خطری وارد می کند. سنسور دور موتور (ESS) یکی از دیگر قطعات مهم در خودرو های انژکتوری می باشد که وظایف زیادی بر عهده دارد. 

 

در واقع یک قطعه الکتریکی نسبتا مدرن در موتور های درون سوز است که داده های موقعیت مکانی پیستون و سرعت دورانی میل لنگ را به دست می آورد.

 

سنسور دور موتور چیست؟

سنسور دور موتور با نام میل لنگ یا Crankshaft Position Sensor  نیز شناخته می شود، در خودرو های انژکتوری روی فلایول نصب می شود (فلایول : وسیله ای برای ذخیره نیروی دورانی).

همان طور که در بالا به آن اشاره شد یک قطعه ای الکترونیکی است که وظیفه دارد به طور همزمان دور موتور خودرو و محل میل لنگ را به ECU اطلاع دهد. بر اساس اطلاعات این سنسور است که  ECU زمان پاشش سوخت و جرقه زنی در هر سیلندر را مشخص می کند.

 

اساس کار سنسور دور موتور :

این سنور از نوع القایی بوده و تشکیل شده است از یک سیم پیچ، هسته و آهنربای دائم.

 نحوه عملکرد این سنسور به این صورت است که هر گاه دندانه های فلایویل مقابل این سنسور می رسند شدت میدان مغناطیسی زیاد شده و ولتاژ متناوب متناسبی را تو لید می کند و یا عبور  دندانه های فلایویل از مقابل این سنسور شدت میدان مغناطیسی کاهش یافته و ولتاژ متناوب متناسبی را تولید می کند . بنابراین با چرخش یک دور کامل فلایویل از مقابل این سنسور ( تعداد دندانه های فلایویل برابر 58 = 2 – 60 می باشد ) به تعداد 58 سیگنال با دامنه کوتاه سینوسی و دو سیگنال با دامنه بلند ایجاد می شود .

 

مکان نصب :

مکان نصب این سنسور متفاوت است و به دو گروه دسته بندی می شود:

1.     در خودرو هایی که سنسور بر روی پوسته کلاچ نصب می شود و اطلاعات دور موتور را از روی دنده های فلایویل دریافت می کنند که در اکثر خودرو های انژکتوری اینگونه می باشد. مانند خودرو های پراید، پیکان، سمند و...

2.     در خودرو های جدید انژکتوری سنسور در جلوی موتور روی قاب تسمه یا زنجیر تامینگ نصب می شود و سنسور دور موتور را از چرخ دنده ای که در پشت پولی سر میل لنگ تعبیه شده است دریافت می کند. مانند خودرو های تویوتا و بنز جدید

 

وظایف سنسور موقعیت میل لنگ یا سنسور دور موتور :

·        امکان حرکت فلایویل به ECU

·        اعلام نقطه مرگ بالا به ECU

·        ارائه آوانس استاتیکی به ECU

·        اعلام دور موتور به دور سنج از طریق ECU

به صورت خلاصه محاسبه زمان جرقه، محاسبه و تنظیم دور آرام، تشخیص حالت موتور از وظایف و کاربرد های اصلی سنسور دور موتور یا سنسور موقعیت میل لنگ است

مشکلات این سنسور

1.     روشن نشدن خودرو به دلیل ارسال نشدن سیگنال ها به ECU برای پاشش سوخت

2.     ایجاد حالت CUT OFF قبل از رسیدن دور موتور به رد لاین

3.     قطع شدن پمپ بنزن هنگام استارت

4.     نمایش نا صحیح دور موتور خودرو در زمان روشن بودن ماشین

نکته : در خودرو هایی که دارای سنسور میل سوپاپ هستند با سوختن این سنسور خودرو روشن می شود ولی دور موتور از 5/3 الی 5/4 بالا تر نمی رود.

 

مطالبی که پیشنهاد می شود بخوانید:

باتری ماشین

روغن موتور مناسب خودرو

سنسور فشار روغن

 

خرابی این سنسور

سنسور دور موتور قطعه مصرفی نیست و به طور معمول خرابی  سنسور دور موتور زیاد روی نمی دهد ولی در صورت خرابی موجب مشکلات زیادی می شود که تشخیص آن دشوار است.

·        ماشین روشن نمی شود چون سیگنالی در زمینه چرخش موتور و زمان پاشش و جرقه به ECU نمی رسد.

·        در زمان حرکت دور موتور از یک عدد مشخص بالاتر نمی رود.

·        موتور خیلی زود کات آف می کند بدون آن که به ردلاین رسیده باشد چون ECU دور موتور اشتباهی را دریافت می کند.

راه حل این مشکلات، باز کردن سنسور دور موتور و تمیز کردن آن است ولی اگر این کار مشکلات راحل نکرد باید سنسور جدیدی خریداری و بر روی خودرو نصب کنید.

البته گاهی نیز ممکن است سنسور خراب نباشد و به دلیل قرار گرفتن در بالای فلایول با براده آهن و روغن کثیف شده باشد که پس از تمیز کردن مشکل حل می شود. اگر سنسور موتور خودرو کثیف باشد، نمی تواند سیگنال های درستی به کامپیوتر ارسال کند برای تمیز کردن این قطعه باید آن را از موتور خارج کرده و سپس نوک آن را تمیز و روغن کاری کنید.

 

عیب یابی سنسور دور موتور

عیب یابی با دیاگ

هنگام استارت زدن به دور موتور توجه داشته باشید. اگر عقربه دور موتور عدد صفر را نشان دهد یعنی سنسور میل لنگ خراب است. خرابی این سنسور ممکن است در خطای دور موتور نشان داده نشود که با استفاده از دستگاه دیاگ باید عیب یابی شود.

 

عیب یابی با دستگاه مولتی متر

ابتدا دستگاه مولتی متر را روی قسمت اهم قرار دهید و سپس سیم‌های مشکی و قرمز را در محل مربوطه وصل کنید و سپس سیم‌ها را روی پایه‌های یک و دو سنسور وصل کنید و مقدار مقیاس آن را مقایسه کنید. سنسور پایه با پایه قهوه‌ای بیشتر خودروها در حالت عادی ۳۸۰ تا ۴۲۰ است و مقاومت سنسور دور موتور پایه مشکی مانند پراید و نیسان وانت بین ۸۸۰ تا ۹۵۰ است.

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باطری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید