منو
سنسور دنده عقب ماشین

سنسور دنده عقب ماشین


در این مقاله از باتری کار درباره سنسور دنده عقب اطلاعاتی را با شما عزیزان در میان خواهم گذاشت.

در دنیای امروزی و مدرن تنوع خودروها بسیار گسترده شده است و اتومبیل ها در ابعاد مختلف تولید شده اند و به دلیل زندگی در شهرهای شلوغ و پرجمعیت تعدد وسایل نقلیه رو به افزایش است که بالطبع سبب ترافیک و آلودگی های زیست محیطی می گردد.

زمانی که می خواهیم خودرو خود را در هر ابعادی که وجود دارد در یک جا پارک کنیم زمانی از ما را می گیرد همین زمان باعث می شود که کسانی که در جوار ما هستند بایستند که باعث ایجاد ترافیک در آن محدوده می شود حالا شما فکر کنید کسی تازه گواهینامه گرفته یا حتی اصلا پارک کردن برایشان تا حدی مشکل است  و سرعتش در اینکار پایین است به همین دلایلی که بیان کردیم سنسورهایی به وجود آمده که در بعضی از ماشین ها از اول قرار دارد یا باید برای بعضی دیگر خودمان بگذاریم.

شما می توانید بر روی ماشین خود از 2 تا 6 سنسور را قرار دهید, سنسور دنده عقب می تواند توسط یک لامپ LED  یا  یک صدا مانند بوق به ما حد فاصل خودرو تا اشیا را اخطار دهد یعنی هرچقدر خودرو شما به اشیا نزدیکتر شود شدت بوق سنسور نیز بیشتر می شود، سنسور دنده عقب بر روی سپر ماشین قرار می گیرد.

امروزه ما دو مدل سنسور دنده عقب داریم که برای شما جداگانه توضیح می دهیم:

1)سنسور دنده عقب آلتراسونیک:

این سنسور دنده عقب آلتراسونیک به صورت فرستنده و گیرنده هستند یعنی این زمانی که شما دنده ماشین در حالت عقب جا می زنید این سنسور ها از خود موج های صوتی ایجاد می کنند که این موج به اشیا یا مانع هایی که در رو به روی آنها قرار دارند برخورد می کنند و بازتاب آن برمی گردد و به صورت گیرنده سنسور ها آن را دریافت می کنند و می توانند مسافت را محاسبه کنند و شدت بوق را به صدا در آورند که  به ما می گوید چقدر دیگر فاصله تا اشیا وجود دارد، سنسور های عقب آلتراسونیک در دو مدل وجود دارند یکی از مدل های آن به صورت فرستنده و گیرنده در یک پکیج قرار دارند و در مدل دیگر آن فرستنده و گیرنده جدا هستند که بیشترین مدلی که در بازار وجود دارد به صورتی است که فرستنده و گیرنده در یک پکیج قرار دارند.

2)سنسور دنده عقب الکترومغناطیسی:

این سنسور دنده عقب الکترومغناطیسی به این صورت کار می کند که توسط یکسری سیم پیچ های داخلی میدان مغناطیسی اطراف سپر ایجاد می کند که وقتی خودرو به سمت عقب حرکت می کند و به جسم یا مانعی نزدیکتر می شود در این میدان مغناطیسی ایجاد شده یکسری تغییرات ایجاد می شود که این تغییرات به صورت یک جریان به پردازنده اصلی فرستاده می شود و سپس بوق مربوط به سنسور به صدا در می آید و حد فاصل خودرو تا اشیا را اخطار می دهد، امروزه در شرکت های بسیار بزرگ و معروفی مانند سیتروئن , فیات و ... از این سنسور ها برای ماشین استفاده می شود چون این سنسور های دنده عقب نیاز به این ندارند که سپر سوراخ شود و یکی  از مزایای سنسور های الکترومغناطیسی این است که می توانند ابعاد بیشتر را تحت پوشش قرار بدهند.

شما می توانید در صورت تمایل سایر مقالات ما را در باتری کار دنبال کنید. در ضمن باتری کار آماده ارائه فروش اینترنتی باتری ماشین  و بهترین برند باتری ماشین ایرانی می باشد.