منو
روش هوا گیری سیستم ترمز

روش هوا گیری سیستم ترمز


هوا در سیستم ترمز می تواند باعث ایجاد مشکل در آن شود. به همین دلیل لازم است هر دو یا سه سال یک بار،  هواگیری سیستم ترمز ضد قفل انجام گیرد و در صورت مشکل در صدد حل آن برآیید. روغن ترمزی که شما برای سیستم ترمزتان انتخاب می کنید اصلی ترین نقش را ایفا می کند.


 


روغن ترمز چیست؟

روغن ترمز یک ماده ی غیر متراکم است که در لوله های سیستم ترمز خودرو و مشکلات احتمالی آن در جریان است، که نیروی وارد شده بر روی پدال ترمز را به موتور های ترمز ها در 4 چرخ خودروی شما  منتقل میکند. این فشار به چرخ های انتقال داده می شود و در نهایت باعث کاهش سرعت و یا توقف خودرو شما می شود.

اصولا روغن ترمزها در سه مدل استاندارد DOT3 – DOT4 – DOT5 در صنایع و خودروهای سواری مورد استفاده قرار می‌گیرند و DOT5 معمولا به دلیل این که دارای نقطه جوش بالاتری می‌باشد و جاذب رطوبت نیست در موارد خاص و صنایع استفاده می‌گردد. اصولا روغن ترمز DOT3 با قوطی زرد رنگ و روغن ترمز DOT4 با قوطی آبی رنگ عرضه می‌گردند. زمانی که میزان رطوبت و آلودگی هوا افزایش پیدا کند تاثیر زیادی روی نقطه جوش مایع می‌گذارد. یک روغن ترمز نو با استاندارد DOT3 خشک (بدون هیچ رطوبتی) نقطه جوشش حداقل ۴۰۱۱ درجه فارنهایت است و در مقابل یک مایع مرطوب (اشباع شده رطوبت) دارای نقطه جوشی حداقل کمتر از ۲۸۴۴ درجه است.

 

نحوه عملکرد سیستم ترمز خودرو

یکی از مهم‌ترین سئوالات مطرح شده برای هر کسی، این است که چطور با یک نیروی ساده که همانا فشردن پا روی پدال ترمز است، ماشینی با این وزن و در سرعت بالا متوقف می‌شود؟ بر اساس قواعد فیزیکی اینرسی سکون و حرکت، وقتی جسمی در حالت سکون یا حرکت است، مادامی که نیرویی به آن وارد نشده و درگیر مقاومتی نشود، به سکون یا حرکت خودش ادامه می‌دهد. به این منظور، برای غلبه بر اینرسی حرکت، باید نیرویی بیشتر و مقاومتی بیشتر وارد شود. چطور است که یک حرکت ساده پا روی پدال، چنین نیرویی را ایجاد می‌کند؟

متخصصان با طراحی‌های خاصی که در سیستم‌های مختلف ترمز ایجاد کرده‌اند، عملا نیروی اولیه وارد شده به پدال ترمز را، چند برابر می‌کنند تا قادر به کاهش سرعت یا توقف اتومبیل باشد. مهندسان به این منظور از اصول مزیت مکانیکی (اهرم) و افزایش نیروی هیدرولیکی سود می‌برند تا نیروی اولیه وارد شده را، افزایش داده و چند برابر کنند. طبق اصل مزیت مکانیکی، نیرویی که ماشین بر جسم وارد می‌کند چند برابر نیرویی است که ما بر ماشین وارد می‌کنیم. در اهرم‌ها، مزیت مکانیکی از نسبت طول بازوی محرک به طول بازوی مقاوم به دست می‌آید. با دستکاری این نسبت، عملا نیروی وارد شده چند برابر می‌شود تا قادر به توقف خودرو باشیم.

همچنین طبق قواعد هیدرولیک، نیرو از طریق یک سیال تراکم‌ناپذیر که غالبا در بیشتر خودروها روغن ترمز است، منتقل می‌شود و منجر به ترمزگیری در چرخ‌ها می‌شود. در سیستم‌های هیدرولیک و با استفاده از قانون پاسکال، عملا نیروی خروجی به مضربی از نیروی ورودی تبدیل می‌شود. یک قانون ابتدایی در هیدرودینامیک می‌گوید که تغییر فشار در هر نقطه از یک سیال تراکم‌ناپذیر، به همه نقاط و سطح سیال انتقال می‌یابد. نتیجه همه این محاسبات، باعث تولید نیروی مورد نیاز و توقف خودرو در ترمزگیری می‌شود. همچنین از متغیر دیگری به نام ضریب اصطکاک هم در این سیستم استفاده می‌شود. هر دو جسمی که روی هم قرار بگیرند، هرچقدر هم که صاف باشند باز هم سطوحی غیرهمگون دارند که باعث سختی یا سهولت در لغزندگی آن‌ها روی هم می‌شود. به همین نسبت مثلا لغزندگی پلاستیک روی هم خیلی سخت‌تر از استیل یا فلزات است.

ماحصل همه این دانستنی‌های فیزیکی، باعث ایجاد سیستم ترمز و افزایش و ضریب گرفتن نیروی اولیه وارد شده برای توقف خودرو می‌شود. وگرنه جز این اگر باشد، ما با یک فشردن ساده پدال ترمز، قادر نخواهیم بود هیچ وقت اتومبیل به آن بزرگی و سنگینی را در آن سرعت بالا متوقف کنیم.

 

هواگیری مناسب

برای تنظیم دیسک ترمز، کار را به کمک یک جعبه از روغن ترمز جدید شروع کنید.

بررسی و هواگیری سیستم ترمز ضد قفل می‌تواند باعث شود تا عمر سیستم ترمز ضد قفل در خودروی شما طولانی شود.

برای هواگیری سیستم ترمز ضد قفل لازم است که به کمک جک خودرو، ماشین را بالا ببرید و پس از آن تمام چهار چرخ را از آن خارج کنید.پس از آن بیش از نیمی از مایع ترمز را خالی کنید و اجازه دهید تا هوای داخل آن خارج شود.می‌توانید رسوبات قدیمی را به کمک سرنگ از مخزن خارج کنید.

در این روند احتمالا به یک جعبه آچار نیاز خواهید داشت تا پیچ و مهره‌های تایرها را شل کنید و یا پس از اتمام فرایند آن‌ها را سر جای خود محکم کنید.

اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، لازم است کالیپر ترمز یا سیلندرهای اصلی را خارج کنید تا قادر به بررسی کامل سیستم ترمز ABS باشید.

تمام رسوبات و مایعات موجود در سطح را پاک کنید، اطمینان بیابید که آلاینده‌ها به صورت کامل حذف خواهند شد.

به کمک یک لوله پلاستیکی روشن، یک انتهای لوله را به داخل مخزن و طرف دیگر آن را به سمت یک بطری پلاستیکی هدایت نمایید.

این کار باعث می‌شود تا قادر به هواگیری مایع ترمز باشید و در نتیجه به بهبود عملکرد سیستم ترمز ABS منجر خواهد شد.

یک قطعه را زیر پدال ترمز قرار دهید تا از عدم حرکت آن مطمئن شوید. مخزن سیلندر اصلی به کمک مایع ترمز تازه بالا بیاورید، هر بار که پدال را فشار می‌دهید از خروج مایع اطمینان بیابید.

 

هوا گیری سیستم ترمز ضد قفل عقب

ترمز عقب با استفاده از یک باتری شارژ می شود. مراحل زیر می تواند برای هواگیری ترمز های عقب مفید باشد:

1.    سوییچ فشار را در موقعیت روشن قرار دهید. اگر زمان پمپ بیش از 60 ثانیه باشد، لازم است که آن را برای عدم وجود هر گونه نشتی بررسی نمایید. در زمان فشار دادن پدال ترمز بهتر است که به خاطر داشته باشید که این کار را به سرعت انجام ندهید، زیرا باعث کاهش فشار باتری ماشین خواهید شد.

2.    پس از بررسی های انجام گرفته، می توانید به کمک ولت متر، ولتاژ سیستم ترمز ABS را اندازه گیری نمایید.

نکته : ممکن است این روش ها با توجه به مکان قرار گیری ترمز ضد قفل در خودرو با توجه به نوع مدل آن متفاوت باشد، با این حال تمام آن ها از یک کلیت پیروی می کنند.

 

هوا گیری سیستم ترمز ضد قفل جلو

برای هواگیری سیستم ترمز ضد قفل جلو، می‌توانید مراحل زیر را یکی پس از دیگری اجرا کنید.

1.    سوئیچ فشار را به وضعیت خاموش بچرخانید و سپس به کمک پمپاژ پدال ترمز، فشار را تغییر دهید.

2.    مخزن دیافراگم را تمیز کنید و سپس آن را با دقت به محل اصلی خود بازگردانید. مخزن را با سطح مناسبی از مایع پر کنید و درپوش آن را محکم کنید.

 

برای باطری ماشین ، باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باطری مناسب تری برای خودرو می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

 

قیمت باطری ماشین  به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید