منو
درباره باتری فرسوده بدانیم

درباره باتری فرسوده بدانیم


شاید برای خیلی از ما در هنگام تعویض باتری ماشین این سوال پیش بیاید حال با داغی باطری ماشین خود چه کنیم؟ و اینکه آیا از معایب رها کردن آن در طبیعت مطلع هستید؟

در مقاله امروز باتری کار درباره این موضوع با شما عزیزان صحبت خواهم کرد. امید است مورد رضایت شما عزیزان واقع گردد.

چیزی که بسیاری از ما انسان ها درباره باطری ماشین فرسوده نمی دانیم این است که درون هر باطری ماشین مقدار زیادی اسید باتری و سرب موجود است که برای محیط زیست و بخصوص ما انسان ها بسیار خطرناک می باشد. پس آگاه باشید که رها کردن باطری ماشین در طبیعت بسیار مضر بوده و باید به عنوان یک شهروند بدانیم در زمان تعویض باتری ماشین با باتری فرسوده خود چه کنیم؟

زمانی که قصد خرید باطری ماشین دارید باید آگاه باشید که قیمت باطری ماشین با تحویل باتری فرسوده و عدم تحویل آن قیمت متفاوتی خواهد داشت پس برای یک کاربر به صرفه تر است که در هنگام خرید باطری ماشین، باتری فرسوده خود را تحویل دهید که با اینکار هم از تخفیف خرید بیشتری برخوردار شوید و هم به حفاظت از محیط زیست کمک کند.

در صورتی که یک مشتری بنابه هر دلیلی تمایلی به تحویل داغی خود نداشته باشد ( مثلا باطری ماشین مشتری به سرقت رفته) موظف است به ازای هر آمپر باتری خریداری شده مبلغی معادل بین 2600 تا 3000 تومان اضافه تر پرداخت کند. که این مبلغ در بازه های زمانی مختلف، متفاوت خواهد بود.

قیمت باتری فرسوده از روی قیمت جهانی سرب محاسبه میشود از آن جا که قیمت سرب مانند سایر فلزات هر روز در حال تغییر است قیمت داغی هم دائما در حال تغییر می باشد. با افزایش قیمت سرب قیمت باتری فرسوده هم افزایش می یابد و با کاهش آن قطعا قیمت باتری هم کاهش می یابد . البته این قیمت جهانی است و ربطی به بازار داخل کشور ندارد. در مواردی مشاهده شده طی یک روز قیمت سرب یه شدت افزایش یافته در نتیجه قیمت باتری فرسوده و باتری نو هر دو افزایش یافته است و بالعکس.

بنابراین شرکت باتری کار در هنگام نصب باطری ماشین، باتری فرسوده شما را دریافت می کند که این کار هم باعث شده شما باتری خود را ارزان تر و با تخفیف بیشتر خریداری کرده و هم باتری فرسوده مجدد به چرخه تولید برگردد.

هر باتری اسقاط و یا فرسوده ماشینهای سواری معمولی حدود پانزده تا هجده کیلو گرم وزن دارد از این مقدار سه تا چهار لیتر آن اسید باتری می باشد که از مابقی وزن یک باطری ماشین حدود یک کیلو پلاستیک و بدنه باتری است و بقیه وزن باتری که مهمترین و با ارزش ترین قسمت آن است سرب موجود در باطری ماشین است.

امروزه در صنعت دنیا سرب یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین فلزات است که یکی از تولیدات آن در صنعت باتری است. در حدود چهل درصد سرب مصرفی در صنعت باتری سازی از بازیافت همین باتری های فرسوده و به اصطلاح داغی تامین می گردد که عدد بسیار قابل توجهی است، که ما بقی سرب مورد نیاز برای تولیدات باطری ماشین از معادن سرب تامین می گردد.

معایب رها شدن باتری فرسوده:

ترکیب الکترولیت و سرب داخل باتری بسیار سمی و خطرناک است و برای محیط زیست بسیار مضر می باشد.

رها کردن یک عدد باتری فرسوده در طبیعت و یا هرجای دیگر بسیار خطرناک بوده و باعث آلایندگی می گردد.

اسید باتری اگر با چشم کسی تماس پیدا کند باعث کور شدن شخص خواهد شد و یا حتی اگر سرب باتری بلعیده شود باعث مسمومیت شدید می گردد.

گازهایی که از باتری فرسوده تولید میشود و در هوا پراکنده میشود باعث آلودگی هوا شده و به ریه ها آسیب جدی وارد می کند.

چناچه شما هوس کنید باتری را در زیرخاک دفن کنید شک نکنید باعث آلودگی و بیماری خاک آن منطقه می شوید.

پس باید به عنوان یک شهروند بدانیم که یک باطری ماشین باید به یک شیوه درست و زیر نظر کارشناسان و متخصصان و در یک پروسه تعریف شده تفکیک و بازیافت گردد و دوباره به چرخه صنعت وارد شود.

کشورهایی که کارخانه تولید باتری و یا سیستم بازیافت ندارند باتری های فرسوده را جمع آوری کرده و به کشور های دیگر ارسال می کنند تا به محیط زیستشان آسیبی وارد نشود.

چناچه شما برای تامین برق اضطراری نیازمند یک باتری هستید حتما آن را در یک فضای امن و محافظت شده قرار داده تا باعث آلودگی محیط اطراف شما نگردد.

بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید در هنگام خرید باطری ماشین، باتری فرسوده خود را تحویل باتری ساز دهید.

برای اطلاع از قیمت انواع باطری ماشین نو و فرسوده و سایر مطالب، ما را در باتری کار دنبال کنید.