منو
جداکننده(سپراتور) در باتری چیست؟

جداکننده(سپراتور) در باتری چیست؟


 جداکننده باتری نقش مهمی در عملکرد باتری دارد. این جداکننده ها و یا سپراتور ها صفحات نازکی هستند که به عنوان عایق بین صفحات باتری قرار می گیرند. و کار آن هم جلوگیری از اتصال کوتاه صفحات می باشد.

 

 

در این مطلب با جداکننده و انواع آن آشنا خواهید شد.

 

جداکننده باتری ماشین (سپراتور ها)

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، جداکننده ها صفحات نازکی هستند که عایق می باشند و از موارد متخلخل ساخته شده. سپراتور ها  غشای پلیمری است که بین آند با بار مثبت و کاتد با بار منفی قرار می گیرد تا از اتصال کوتاه الکتریکی جلوگیری شود.

 

ویژگی ها و مشخصات جدا کننده

§ مقاومت در برابر اکسیداسیون

§ تخلخل

§ توزیع و پراکندگی سوراخ ها و منافذ ریز

§ ترشوندگی و پخش خوب اسید

§ مقاومت الکتریکی پایین

 

سپراتور ها به دو دسته تقسیم می شوند و بر همین اساس در داخل باتری ها نیز نصب می شوند.

1. ورقه ای

این نوع سپراتور ها برگ هایی یک لایه و مجزا هستند که در بین صفحات باتری قرار می گیرند.

2. کیسه ای

در باتری هایی که سپراتورهای کیسه ای / پاکتی در آنها مورد استفاده قرار می گیرد، عموما سپراتورهای پاکتی استفاده می شوند که اطراف آن درزگیری شده و قسمت بالایی و فوقانی آن باز است.

به این ترتیب این امکان را فراهم می سازد تا گازهای تولید شده توسط صفحه ها به طرف بالا متصاعد شوند و به سطح الکترولیت برسند. در صورت استفاده از این سپراتورها می توان پایه های صفحه ها و فضای خالی ته باتری را حذف نمود.

 

توابع و خواص سپراتورها:

 با این که سپراتور مستقیماً در واکنش الکتروشیمیایی شرکت نمیکند اما یک مولفه واجب و ضروري

است و در کارکرد و خواص سپراتور در صورت زیر نقش دارد:

1 -قطب مثبت و منفی را به صورت مکانیکی و الکتریکی از هم جدا میکند و مانع از ایجاد تصال کوتاه در باتري میشود.

2 -مقاومت شیمیایی خوب،در مقابل وجود اسید سولفوریک دارد.

3 -مقاومت بالا در اثر اکسیداسیون در محدودهي دماي زیاد و پهن از خود نشان میدهد.

 

خصوصیات انواع باتريهاي مورد استفاده در صنعت اتومبیل سازي نشان داده شده است. در قدیم باتري اتومبیل از نوع آنتموان و ترکیب چند تا ماده دیگر بود که سرانجام نوع کلسیم را استفاده کردند که براي راحتی این نوع باتري را با MF نشان میدهیم. بعدها با بهبود و پیشرفت ابتدا سپراتوري با چوب ساختند سپس بعد از پیشرفت بیشتر سپراتور رابري و بعد سپراتور سلولزي و بعد خمیر مرکبی از الیاف شیشه به هم بافته شده تهیه کردند که براي راحتی آن را با SPG نشان می دهیم و نهایتاً امروزه سپراتورهاي پلی اتیلن ساخته اند که براي اختصار با PE نشان می دهیم

 

مطالبی که پیشنهاد می شود بخوانید:

باتری ماشین

ساختار باتری ماشین

 

به جز سپراتور، باتری ماشین اجزای دیگری نیز دارد که در ادامه به توضیح این اجزا خواهیم پرداخت

 

اجزای باتری ماشین

·قطب مثبت : از جنس سرب بوده و متصل به صفحه مثبت باتری بوده در ضمن ساختار بزرگتری نسبت به قطب منفی باتری دارد.سر این قطعه از درپوش باتری بیرون آمده و شما قادر به مشاهده آن هستید.

·قطب منفی : قطب منفی نیز مثل قطب مثبت است با این تفاوت که از قطب مثبت کوچک تر و به صفحه منفی باتری متصل بوده

·الکترولیت باتری : از اسید سولفریک و آب مقطر تشکیل شده. لازم به ذکر است حجم آب مقطر 3 برابر حجم اسید سولفریک بوده و در زمان ترکیب این دو به دمای 100 درجه سانتی گراد می رسد.

·درپوش باتری : قطعه ای از پوسته بوده و جنس همان را نیز دارد. در ابتدا صفحات مثبت و منفی و همین طور عایق را داخل پوسته قرار داده و سپس در پوش را روی آن می گذاریم.

 

نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو

باتری ماشین زمانی که نتواند در حالت شارژ کامل پیشرانه را دوباره روشن کند میتوان متوجه ضعیف شدن آن شد. البته لازم به ذکر است که این مشکل می تواند ناشی از وجود ایراد در مدل شارژ باطری ماشین نیز باشد. بنابراین باید به دقت چک شود.

با این وجود اگر سیستم شارژ مشکلی نداشته باشد، بدین معنی است که باطری ماشین ضعیف شده است. همچنین با دانستن عمر باتری، نیز می توانید زمان تعویض باتری ماشین را متوجه شوید چون باتری های معمولی به صورت متوسط عمری بین یک تا دو و نیم سال دارند.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید