منو
بوستر ترمز چیست و چگونه کار می کند؟

بوستر ترمز چیست و چگونه کار می کند؟


اسم بوستر را زیاد شنیده ایم. قوطی سیاره رنگی که در پشت موتور خودرو و معمولا در سمت راننده قرار دارد . با باتری کار همراه باشید تا شما را با بوستر ترمز و قسمت های آن آشنا کند.

 

ماشین شخصی یک وسیله رفاهی است که نیاز به رسیدگی دارد. یکی از مهم ترین قسمت ها در همه خودرو ها، سیستم ترمز آن است. لنت ترمز، پدال ترمز و بوستر ترمز خلا باید کارایی مناسبی داشته باشند تا راننده بتواند در مواقع لزوم با فشار روی پدال ترمز، اتومبیل را متوقف کند.

در گذشته، نیازی به بوستر نبود چون همه ماشین ها ترمز طبلی داشتند، ترمز های طبلی به طور طبیعی بخشی از نیروی مورد نیاز خود را فراهم می کنند. ولی امروزه به دلیل ترمز دیسکی که خودرو ها دارند، بوستر ترمز اهمیت بیشتری دارد.

 

ئ بوستر ترمز چیست ؟

بوستر ترمز (Brake Booster) قطعه ای استوانه ای است که به ترمز گیری بهتر و نرم تر خودرو کمک می کند. باید گفت برخی خودرو ها بوستر بزرگ تری دارند که به آن ها در اصطلاح بوستر دوبل می گویند.

در بوستر فشار پای راننده به بوستر و بعد به پمپ ترمز انتقال پیدا می کند. هدف از طراحی بوستر کاهش فشار پای راننده به پدال ترمز بوده و در نهایت اسایش و راحتی کنترل خودرو می باشد در بوستر مستقیم بوستر  بین پدال و پمپ قرار می گیرد.

محل نصب آن به شکی است که با باز کردن در کاپوت به راحتی دیده می شود. تستس کار این قطعه تقویت نیروی وارده از سوی راننده در سیستم ترمز است

 

شیوه کار بوستر خودرو

بوستر خلاء طراحی زیبا و ساده ای دارد. این قطعه نیاز به منبع خلا ای دارد تا بتواند کار کند. در خودرو های بنزینی موتور خلا مناسبی را برای بوستر ایجاد می کند. اگر لوله ای را به محل مناسبی از موتور متصل کنید می توان هوا را به بیرون از محفظه کشید و خلا نسبی ای ایجاد نمود.

 در خودرو هایی با بوستر خلا، پدال ترمز میله ای که از میان بوستر به سیلندر اصلی متصل می شود را فشار می دهد. موتور خلا نسبی را در هر دو سوی دیافگرام ایجاد می کند.

هنگامی که پدال را فشار می دهید میله سوپاپی را باز می کند که به هوای بیرون اجازه ورود به پشت دیافگرام می دهد، در حالی که سمت دیگر دیافگرام خلا می ماند. به این ترتیب فشار وارده بر یک سوی دیافگرام بیشتر می شود که به این فشرده شدن پیستون در سیلندر اصلی کمک می کند.

 

مطالبی که پیشنهاد می شود بخوانید: علت لرزش فرمان هنگام فشردن پدال ترمز

 

اجزای بوستر ترمز

بوستر در ظاهر به شکل یک قوطی فلزی مشکی رنگ است اما این قوطی درون خود اجزایی را جای می‌دهد که به انجام وظیفه‌ی بوستر در کنار یکدیگر می‌پردازند. این اجزا عبارتند از

بدنه: فلزی است و دارای دو محفظه‌ی مجزا به نام‌های محفظه‌ی فشار ثابت و  محفظه‌ی فشار متغیر.

 سوپاپ هوشمند: سوپاپ کنترل نیز نامیده می‌شود و بین محفظه‌های بدنه قرار دارد.

 دیافراگم: از جنس لاستیک ساخته می‌شود.

سوپاپ یک‌طرفه: با فضای بیرون بدنه در ارتباط است و سوپاپ هوا نیز نامیده می‌شود.

میله رابط: فنر برگشت دهنده و پیستون بوستر روی آن سوار می‌شوند

فنر بوستر: وظیفه‌ی برگشت دادن پیستون را بر عهده دارد.

پیستون بوستر: ایجاد فشار ناشی از هوای ورودی بر دیافراگم توسط پیستون صورت می‌گیرد.

 

انواع بوستر ترمز

بوستر ترمز براساس نحوه عملکرد و همچنین تعداد بوسترها به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.تقسیم بندی بوستر ها بر اساس نحوه عملکرد:

بوستر ترمز مستقیم

در بوستر ترمز مستقیم، بوستر میان پدال و پمپ قرار گرفته و توسط سوپاپی یک طرفه با دریچه ورودی سیلندر خلا، ارتباط برقرار می‌کند. برقراری ارتباط با بخش دیگر سیلندر توسط دهانه سیلندر در زمانی که ترمز اعمال نشده باشد، انجام می‌شود.

در حین ترمز گیری، اهرم جلوبر از درون مجموعه سوپاپ شروع به حرکت به سمت جلو می‌کند؛ این روند زمانی اتفاق می‌افتد که درون دهانه خلا در ابتدا بسته شده و سپس راه ورود برای هوای بیرون را باز می‌کند، از این طریق، هوا به سمت پشتی سیلندر خلا وارد شده و اختلاف فشار را در دو سمت دیافراگم به وجود آورده و سبب به جلو رانده شدن دیافگرام به همراه اهرم جلوی سیلندر اصلی می‌شود که پیستون سیلندر اصلی را در طول سیلندر به حرکت درآورده و روغن ترمز را برای به کار انداختن ترمز ها به خارج هدایت میکند.

 

در این حالت، اگر پدال در موقعیت ثابتی نگه داشته شود، دیافراگم به جلو رفتن خود ادامه داده و کنار خارجی را تحت فشار قرار می‌دهد. این اتفاق سبب می‌شود تا قسمت مرکزی صفحه به سمت خارج پیشرفت کرده، و در نتیجه تمامی این مراحل سبب بسته شدن راه ورودی اتمسفر شود. در این زمان است که حرکت دیافراگم متوقف شده و بوستر نیز به حالت تعادل در می‌آید.

 

بوستر ترمز غیر مستقیم

در بوستر ترمز غیر مستقیم نیروی پای راننده ابتدا به پمپ و سپس جهت افزایش نیرو به بوستر وارد می‌شود. بوستر پیکان از جمله بوستر های غیر مستقیم می‌باشد. حالت های مختلفی در بوستر های غیر مستقیم ایجاد می شود که اکنون دو مورد از این حالت ها را بررسی می‌کنیم:

·        حالت غیر فعال بودن سیستم ترمز

زمانی که پدال ترمز موتور خودرو در حین روشن بودن آن آزاد باشد، نیروی فنر آزاد شده پیستون و دیافراگم بوستر را به درپوش می‌فشارد، خلا موتور هوای بوستر را توسط سوپاپ یک طرفه جذب می‌کند که در این زمان مناطق L ,M , O  دچار خلا می‌شوند چرا که پیستون، سوپاپ هوا، و دیافراگم هوا در پایین، و سوپاپ هوا از طریق فنر بسته بوده و مانع عبور هوا از بیرون می‌شود؛ در نتیجه خلا موتور می‌تواند از بخش جلوی پیستون به پشت آن نفوذ کند.

·        حالت نیمه ترمز

در صورتی که فشار کمی به پدال ترمز وارد شود، فشار کمی در سیلندر اصلی تولید شده، روغن سیلندر اصلی وارد مدار روغن سیلندر بوستر شده و سیلندر ترمز بوستر را از همین مدار و با همین فشار را رها می‌کند و وارد لوله های ترمز و سیلندر چرخ ها می‌شود.

در ادامه، نیروی کمی در لنت ها تولید می‌گردد که همین نیروی کم سوپاپ هیدرولیک را بالا برده و آن را به دیافراگم هوا می‌فشارد، در این مرحله، خلا هنوز در دو سوی دیافراگم هوا وجود دارد ولی ارتباط به طور موقت قطع می‌شود.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باطری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید