منو
باطری ماشین با تکنولوژیEFB

باطری ماشین با تکنولوژیEFB


باتری کار در این مقاله خبری از جدید ترین تکنولوژی روز دنیا در صنعت باطری ماشین تحت عنوان تکنولوژی EFB صحبت خواهد کرد.

مجتمع صنعتی سپاهان باتری در سال 1379 در شهر اصفهان پایتخت فرهنگی ایران پایه گذاری و تاسیس گردیده و در زمینه تولید باطری ماشین شروع به فعالیت نمود. این مجتمع طی سال های اخیر، با تلاش کلیه مسئولین و پرسنل و همچنین با اجرای طرح های توسعه متعدد، ظرفیت تولیدی خود را به 5 میلیون دستگاه باتری در سال رسانده است و تاکنون بالغ بر بیش از 2000 فرصت شغلی در این منطقه فراهم نموده است. شرکت سپاهان باتری با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و استفاده از مواد اولیه مرغوب و در اختیار داشتن کادری مجرب از متخصصان و کارشناسان این صنعت قادر به طراحی و تولید انواع باتری های سیلد و غیر سیلد بر اساس استانداردهای جهانی و در آمپراژهای 35 تا 220 آمپر می باشد.

بر این منظور به تولید باتری های EFB با به روزترین تکنولوژی پرداخته است. حال ببینیم ویژگی این باتری های چیست؟

باتری های تحت عنوان EFB = Enhanced Flooded Battery پیشرفته ترین نوع باتری با الکترولیت مایع هستند. که با گستردش کاربرد تکنولوژی Start-Stop در خودروها در جهان، به عنوان راه حلی برای کاهش مصرف سوخت و نشر دی اکسید کربن برای تامین نیاز این نوع خودروها طراحی شده است. این باتری ها طوری طراحی شده اند که با افزایش طول عمر قابل توجه و بهبود شارژپذیری دینامیک برای انطباق با عملکرد در شرایط با شارژ غیر کامل (High rate partial state of charge) پاسخگوی نیاز خودروهای مجهز به عملکرد Start-Stop باشند. علاوه بر این، با توجه به طول عمر بالاتر نسبت به باتری های متداول برای خودروهای متداول که دارای مصرف کننده های الکتریکی زیاد و خودروهایی که نیاز به دفعات استارت بالا در طول روز دارند، مناسب هستند.

مزایا باتری های EFB

·        طراحی شده برای استفاده در خودروهای عملکرد Start-Stop

·        باتری با طول عمر بالا قابل استفاده در تمام خودروهای متداول

·        سرعت و توان راه اندازی بالا برای هر سفر با دفعات استارت زیاد

·        افزایش شارژپذیری دینامیک

·        حداقل 2 برابر افزایش طول عمر نسبت به باتری های متداول

ویژگی های کلیدی عملکرد باتری ها در خودروهای دارای عملکرد Start-Stop و بازیابی انرژی ترمز را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

·        عملکرد در شرایط شارژ غیر کامل (Partial state of charge) به منظور امکان پذیر بودن همیشگی پذیرش شارژ از انرژی بازیابی ترمز

·        سری پیوسته ای از میکروسیکل ها، یعنی شارژ و دشارژهای متوالی که تنها کسر کوچکی از ظرفیت باتری (معمولا 1 الی 2 درصد) را شامل می شود.

·        سرعت شارژ بسیار بالا

تفاوت عملکرد باتری در خودرو با تکنولوژی Start-Stop در مقایسه با باتری در خودروهای معمولی به طور خلاصه به شرح زیر است:

در سیستم های متداول نسبت به سیستم Start-Stop باتری تحت فشار کمتری است.

در سیستم های متداول نسبت به سیستم Start-Stop دفعات استارت خودرو کمتر و به طور معمول دو یا سه بار در روز است که سالانه به طور متوسط 730 استارت است در حالی که در محیط Start-Stop مانند رانندگی شهری، خودرو ممکن است در هر کیلومتر متوقف و دوباره استارت شود که سالانه به طور متوسط 17500 استارت است.

در سیستم های متداول نسبت به سیستم Start-Stop در طول سفر، باتری با استفاده از آلترانور برای جبران ظرفیت استفاده شده برای استارت خودرو دوباره شارژ می شود.

در سیستم های متداول نسبت به سیستم Start-Stop لازم است که باتری در وضعیت شارژ نزدیک به شارژ کامل کار کند.

در سیستم های متداول نسبت به سیستم Start-Stop باتری به طور مداوم سیکل طی نمی کند و شارژ دوباره باتری با سرعت شارژ پایین تر انجام می شود.

برای اطلاع از قیمت باطری ماشین و بهترین باتری ماشین ما را در باتری کار دنبال کنید.