منو
باتری تروپیکال

باتری تروپیکال


در این مقاله از باتری کار درباره باتری های تروپیکال صحبت خواهم کرد که از جدیدترین باتری های عرضه شده از گروه صنعتی سپاهان باتری می باشد.

 

باتری های سرب – اسیدی طوری طراحی شده است که در محدوده دمایی نسبتا وسیعی کار کنند، اما عملکرد آن ها در محیط های خیلی گرم و خیلی سرد افت می کند. بر خلاف این که در دمای انجماد، حدود 20% از ظرفیت باطری ماشین نسبت به حالت نرمال کاهش می یابد، در دماهای بالا ظرفیت باتری افزایش می یابد. در حقیقت، ظرفیت باتری سرب – اسیدی در دمای 50 درجه سانتیگراد نسبت به 25 درجه سانتیگراد حدود 20% افزایش می یابد. اما این افزایش بی ضرر نخواد بود. در واقع با این که دمای بالا، ظرفیت را افزایش می دهد، باعث کاهش طول عمر باتری هم می شود.

بر اساس گفته انجمن نگهداری از خودرو، دو عامل اصلی خرابی باتری ها گرما و شارژ بیش از حد است. وقتی الکترولیت باتری در معرض دمای بالا قرار می گیرد، احتمال تبخیر شدن آن افزایش می یابد. در واقع با تبخیر آب، اسید موجود در باطری ماشین غلیظ تر می شود و شرایط برای تخریب باتری فراهم می شود.

بر همین اساس، باتری های مخصوص مناطق گرمسیر طوری طراحی شده است که مانع از کاهش عمر طول عمر باتری در شرایط آب و هوایی گرم می شود.

مزایای باتری های تروپیکال:

·        کاهش مصرف آب

·        کاهش خوردگی شبکه در دمای بالا

·        بهبود عملکرد در دمای بالا تا 1.5 برابر باتری های استاندارد

·        مناسب برای مناطق گرمسیر

همانطور که در بالا اشاره شد این باتری ها برای مناطق گرمسیری مانند جنوب ایران طراحی شده است و علاوه بر اینکه گرمای سوزان را می تواند به راحتی تحمل کند در ضمن نیاز به تعویض آب باتری نداشته و از نوع سیلد یا در باور عامیانه اتمی محسوب می شود.

در فصل گرما باتری یکی از پر کار ترین ادوات فنی خواهد بود. استفاده از سیستم تهویه هوا و انبوهی از سیستم های صوتی و الکترونیکی، فشار زیادی بر باتری وارد می کند. پس در استفاده مناسب و صرفه جویی در باتری کمی بیشتر دقت کنید.

حال گروه صنعتی سپاهان باتری با عرضه باتری تروپیکال سهم بزرگی از بازار جنوب کشور را به خود اختصاص داده است.

برای اطلاع از قیمت باطری ماشین و بهترین باتری ماشین ما را در باتری کار دنبال کنید.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

    1. سلام این باتری بیشتر برای هوای گرم هست مثل جنوب ایران برای تهران مناسب نیست زیاد من خریدم و خیلی زود پشیمون شدم
      1400/04/20 11:05
      1. سلام دقیقا این باتری مناسب اب و هوای جنوب ایرانه

یک دیدگاه بنویسید