منو
اهمیت انتخاب لاستیک در خودرو

اهمیت انتخاب لاستیک در خودرو


انتخاب لاستیک مناسب می تواند در بهبود عملکرد خودرو تاثیرگذار باشد، همچنین لاستیک به عنوان سیستم انتقال قدرت نقش مهمی در کنترل خودرو دارد.برای توضیحات بیشتر با بزرگترین سایت فروشگاه آنلاین فروش باطری ماشین همراه باشید.

 

اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد بهترین و موثرترین راهکار برای بهبود عملکرد و سرعت بالاتر خودرو انتخاب لاستیک مناسب ویا تعویض لاستیک کهنه است.

برای خرید لاستیک تلاش کنید که از نمونه های تولید شده در ایران استفاده کنید چرا که حجم تولیدات کمتر و فروش بالاتر موجب فروش سریع تر می شود و در نتیجه می توان به شکل کلی گفت که تایرهای ایرانی زمان کمتری را در انبار شرکت ها باقی می مانند.در مقابل لاستیک های خارجی تا 5 یا 6 سال در بعضی موارد انبار می شود.

خودروسازان براي مشخص کردن زمان توليد لاستيک ملزم به ثبت تاريخ ساخت هستند اما متاسفانه اين تاريخ به شکلی بر روی لاستيک درج شده که توسط مصرف کننده به راحتی قابل تشخيص نيست.داخل جداره بيرونی لاستيک ها يک عدد چهار رقمي درج شده که مشخص کننده زمان توليد لاستیک خواهد بود.بهترین حالت این است که تایر را دقیقا طبق دفترچه راهنمای خودرو انتخاب نمایید. به علاوه در صورت علاقه به استفاده از رینگ و تایر اسپرت، سعی کنید تا حداکثر 2 سایز بیشتر از چرخ استاندارد خودرو را انتخاب کرده و قطر کلی چرخ را ثابت در نظر بگیرید.

به این ترتیب که در صورت تعویض رینگ 16 اینچی با 17 اینچی ، باید از تایری با دیواره کوتاه تر استفاده کنید تا سایز کلی چرخ تغییر چندانی نکند.از نظر پهنا نیز استفاده از تایرهای بسیار پهن باعث افزایش مصرف سوخت و افزایش فشار بر روی سیستم تعلیق و بلبرینگ، جعبه فرمان و ..می شود.به همین دلیل بهترین روش استفاده از تایری است که 1 یا 2 شماره از تایر استاندارد پهن تر باشد.

شما می توانید سایر مقالات ما را در بزرگترین سایت خرید اینترنتی باتری مشاهده کنید.