منو
انواع کمربند ایمنی خودرو و آشنایی با آن ها

انواع کمربند ایمنی خودرو و آشنایی با آن ها


" انواع کمربند ایمنی خودرو "جالب است بدانید کمربند ایمنی خودرو اولین اختراع بشر بوده و همچنین امروزه به مهم ترین بخش ایمنی خودرو ها تبدیل شده است، می توان گفت اگر در خودرو بشینید و خودرو شما تمامی تجهیزات خودرویی را اعم از : کیسه هوا و... داشته باشد اما شما کمربند را نبندید، در زمان تصادف آسیبی زیادی خواهید دید و حتی اگر شما بگید خودرو شما به پیشرفته ترین تجیزات نیز مجهز است.

 

  همان طور که به مرور زمان تمام تجهیزات خودرو پیشرفت کردند، کمربند نیز پیشرفت هایی داشته با ما همراه باشید تا به انواع کمربند ایمنی خودرو بپردازیم.

 

اجزای کمربند ایمنی

کمربند هایی که در خودرو استفاده می شوند از دو تسمه پایینی و بالایی تشکیل شده است، این دو تسمه در سه نقطه به اتاق خودرو متصل می باشند در تصویر زیر می توانید ای سه نقطه را مشاهده کنید. نقطه اول کمربند کش آمده و می توانید طول آن را افزایش دهید، در نقطه دوم کمربند می تواند قفل شود، در نقطه سوم کمربند ثابت است.

 

وظیفه کمربند ایمنی چه می باشد؟

وظیفه کمربند ایمنی

به تصویری که در بالا است نگاه کنید، وقتی خودرو به ناگهانی متوقف می شود، در ترمز های ناگهانی و تصادفاتی که از جلو رخ می دهد، سرنشینان خودرو به جلو پرتاب می شوند. حال این جاست که کمربند وظیه خود را باید نشان دهد و از پرتاب شدن سرنیشن به جلو جلوگیری کند.

اگر فردی کمربند ایمنی را نبسته باشد و از جلو نیز تصادف کند ممکن است با تصادف سر راننده به شیشه جلو برخورد کرده و ششه بکشند و فرد به بیرون پرتاب شود. سوال اینجاست که کمربند ایمنی برای  فردی که عقب از خودرو نشسته چه وظیفه ای دارد؟

 

وظیفه کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودرو

خطرات کمربند ایمنی

بعضی ها می گویند کسانی که عقب نشسته به دلیل اینکه شیشه ای وجود ندارد پس لازم نیست کمربند را ببندند و ممکن است اگر تصادفی ایجاد شود فقط به صندلی نرم و گرم جلو برخورد می کنند به همین دلیل آسیبی نمی بینند.

اما باید گفت این باور اصلا درست نیست، طبق فیلم های موجود مشخص شده امکان دارد فردی که عقب از خودرو نشسته در صورت تصادف از بالای سر راننده به شیشه جلو برخورد می کند و بعد از شکستن به بیرون پرتاب می شوند. با ما همراه باشید تا شیوه درست و صحیح بستن کمربند ایمنی را به شما آموزش دهیم.

 

استفاده صحیح از کمربند ایمنی

روش صحیح بستن کمربند ایمنی

در شکل بالا روش صحیح بستن کمربند را می توانید مشاهده کنید و باید گفت نکات شماره 2 و 3  برای خانم های باردار ضروری بوده. همچنین اگر نکات یک را رعایت نکنید ممکن است به گردن شما آسیب وارد شود.

 

علت استفاده از صندلی کودک

صندلی کودک

کودک جسه ریزی دارد و معمولا بستن کمربند با شیوه نادرست ممکن است به آن آسیب برساند پس حتما باید از صندلی مخصوص استفاده کنید.

 

یکی دیگر از  اشتباهات هنگام بستن کمربند؛ پیچ خوردن آن می باشد که باعث آسیب رساندن به بدن فرد می شود.

 

تجهیزاتی که می توانید برای کمربند خود استفاده کنید.

علاوه بر اینکه باید از کمربند ایمنی به درستی استفاده کنید، می توانید تجهیزاتی را نیز روی آن نصب کرده تا از آسیب رساندن به بدن شما کاسته شود، بعضی از این تجهیزات ساده و ارزان قیمت بوده و می توان روی هر خودرو آن ها را نصب کرد ولی بعضی از تجهیزات نیز توسط تولید کنندگان باید در خودرو قرار داده شود.

 

کاور

از ارزان ترین تجهیزات بوده که اجنس آن نرم با عرض بیشتر از کمربند در روی کتف و سینه قرار می گیرد و باعث می شود در هنگام تصادف از آسیب رساندن به ناحیه کتف، شانه و سینه جلوگیری می کند. کاوری خوب بوده که ضخیم و عریض باشد همچنین جنس نرمی داشته باشد.

 

پیش کشنده

این مدل از کمربند جوری طراحی شده که قبل از عمل کردن کیسه هوا بعد از تصادف یا قبل از تصادف زمانی که سنسور های خودرو احتمال تصادف را می دهند، سرنشین را صندلی می چسباند، یعنی تسمه کمربند را جمع کرده به همین علت سرنشین به صندلی می چسبد.

در خودرو هایی که کیسه هوا دارند استفاده از این کمربند ها الزامی بوده، چون کیسه هوا بدون اینکه از کمربند استفاده شود تقریبا خطرناک بوده، با نیروی زیادی که در باز شدن آزاد می کند می تواند به راننده آسیب برساند.

 

برای باطری ماشین باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باطری ماشین سانتافه می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 

مزایای نصب باتری توسط باتری کار:

گارانتی تعویض باتری نصب شده:

 باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض هستند. باطری نصب شده در صورتی که مشکل داشته باشد، تعویض خواهد شد.

نصب باطری با تاریخ تولید :

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز ، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

 


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید