منو
اصول استفاده از کولر خودرو

اصول استفاده از کولر خودرو


امروزه تجهیزات رفاهی خودروها با طیف وسیعی از امکانات برای همه ی اقشار قابل استفاده می باشد یکی از مهم ترین تجهیزاتی که جنبه ی عمومی پیدا کرده سیستم تهویه ی مطبوع کولر خودرو است با سایت باتری کار همراه باشید تا با اصول استفاده از کولر آشنا شوید.

در اوایل فصل گرما از سالم بودن كولر خودرو و کافی بودن فشار گاز آن مطمئن شوید. كولر خودرو فضایی مناسبی برای رشد باکتری‌ ها و قارچ ‌هاست. بنابراین تمیز کردن یا تعویض فیلترهای تصفیه هوای سیستم تهویه مطبوع، برای کاهش ابتلا به مشکلات ریوی و پوستی و همچنین بهره ‌گیری بیشتر از سرمای کولر، ضروری است.

وقتی کولر در حال کار کردن است بخصوص در خودروهای کمتر از شش سیلندر، مقداری از توان خودرو کاسته خواهد شد. در این شرایط از حرکت با سرعت بالا، به ویژه در مسیرهای طولانی بپرهیزید و بی‌ جهت پدال گاز را فشار ندهید. در غیر این صورت نه‌ تنها به موتور خودرو فشار بیشتری وارد می‌ کنید، بلکه مصرف سوخت را هم افزایش می‌ دهید.

اگر مجبور شدید، هنگام بازگشت ابتدا چند دقیقه‌ ای شیشه‌ ها را پایین بکشید و دستگاه تهویه را بدون روشن کردن کولر روشن کنید. حتی بهتر است کمی حرکت کنید تا هوا عوض شود و گرمای داخل خودرو کمی متعادل شود. در این صورت وقتی کولر را روشن کنید فشار کمتری به آن وارد خواهد شد.

حرکت با پنجره های باز هنگام روشن بودن کولر به هیچ عنوان توصیه نمی شود.بسته بودن پنجره‌ ها فشار کمتری به کولر وارد می‌ کند وباعث کاهش چشمگیر مصرف سوخت می‌ شود؛ هنگام رانندگی در ترافیک شدید یا سربالایی‌ هایی با شیب تند بهتر است کولر را چند دقیقه ‌ای خاموش کنید یا از درجات کمتر آن استفاده کنید زیرا در این شرایط موتور خودرو معمولا بیشتر تحت فشار است.

گاز كولر خودرو همان گاز فرئون مورد استفاده در یخچال است و ماده‌ای کاملا سمی است. بنابراین هرگز خود اقدام به شارژ گاز کولر نکنید و این کار را به مکانیک بسپارید. اگر کولر خودرویتان بلافاصله پس از روشن شدن خنک می‌کند و به تدریج هوایش گرم و مرطوب می‌شود، ایراد از ترموستات کولر است و نیاز به رگلاژ دوباره دارد.

شما می توانید سایر مطالب ما و کلیه قیمت باطری ماشین را در بزرگترین سایت فروش اینترنتی باتری ماشین دنبال کنید.