منو
استفاده از باتری با آمپر بالا

استفاده از باتری با آمپر بالا


برخی دارندگان باتری فکر میکنند هرچی باتری با آمپر بالا تر روی خودرو نصب کنند بهتر است. اما این یک باور غلط است که متاسفانه خیلی هم رایج می باشد با ما همراه باشید تا به توضیح این باور غلط بپردازیم.

 

کارکرد باتری

هر جا و هر زمانی که خودرو نیاز به برق دارد این برق از طریق باتری تامین می شود. یکی از کارکرد های رایج آن هنگام استارت خودرو است که نیروی لازم برای جرقه زنی خودرو و بعد از نیروی لازم برای حرکت موتور را تامین می کند.

باتری کلا از قطعات کم استهلاک خودرو است، که در هر شرایط آب و هوایی کار می کند. اما طول عمر مفید آن بین 2 تا 5 سال است.

 

استفاده باتری خودرو آمپر بالا

همان طور که در بالا به آن اشاره شد باتری خودرو در زمان استارت زدن به کار می آید. البته باید گفت وقتی موتور نیز خاموش باشد این باتری است که وظیفه تامین برق بخش هایی مانند چراغ ها، سیستم صوتی و... را بر عهده دارد اما این بخش توان بالایی را از باتری طلب نمی کند.

از ضرب ولتاژ و جریان باتری، توان باتری محاسبه می شود. ولتاژ قطعات مختلف خودرو میزان مشخصی است و غیر قابل تغییر می باشد، پس برای افزایش توان باید جریان یا آمپر آن را افزایش داد که در حالت عادی این توان بیشتر عملا کاربردی ندارد و تنها هزینه اضافه است.

 

مضررات استفاده از این آمپراژ بالا

وقتی باتری بزرگ تر از دینام روی خودرو نصب می کنیم تا زمانی که تخلیه نشود کاری به دینام ندارد اما وقتی تخلیه شود دینام دچار مشکل میشود. دینام برای شارژ باتری زمان و انرژی زیادی مصرف می کند.

به طور مثال یک باتری 60 آمپر دارید که تخلیه شده و یک دینام 60 آمپر ساعتی هم دارید حال وقتی باتری تخلیه می شود دینام یه ساعت زمان میبرد تا باتری را شارژ کند، حال فکر کنید باتری 90 آمپر است حالا دینام 60 آمپری باید باتری 90 را شارژ کند .

 

توجه داشته باشید منظور از آمپر بالا 5 یا 10 آمپر بالا تر از استاندارد خودرو نیست.

 

 

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باطری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.


برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

یک دیدگاه بنویسید