منو
یوپی اس

یوپی اس


باتری UPS یکی از باتری هایی بوده که بر اساس نیاز دستگاه هایی ساخته شد که نسبت به قطع و وصل سیستم برق بسیار حساس هستند و همچنین نیاز به وصل برق اضطراری در زمانی که برق اصلی قطع می شود توسط این باتری تامین می شود.

 


باتری کار در زمینه ارایه ی انواع باتری یو پی اس از جمله باتری سیلد اسید باتری سیلد یا VRLA در ظرفیت های مختلف با برند های معتبر ایرانی و خارجی فعالیت می کند، آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

 

UPS یا Uninterruptible power supply (منبع تغذیه بدون توقف) یک دستگاه الکترونیکی است که از آن برای ایجاد ثبات در جریان تغذیه تجهیزات الکتریکی استفاده میشود.

در واقع باتری یو پی اس UPS،   به دستگاه یو پی اس متصل شده تا در زمان قطعی برق شهری ، برق مورد نیاز تجهیزات متصل به یو پی اس را تامین کند. باتری های یو پی اس تا زمان شارژ کامل، در حال شارژ شدن هستند. در واقع می‌توان گفت منبع ذخیره انرژی یو پی اس UPS، باتری‌های یو پی اس هستند. بهترین نوع باتری‌های یو پی اس UPS، سیلد اسید است.

باتری‌های یو پی اس UPS، دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربردهای مخصوص خود را دارند. در ادامه به طور کامل به مباحث مربوط به انواع و تفاوت باتری‌ها، ظرفیت ، طول عمر و دیگر ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

باتری های یو پی اس به طور عمده در 4 دسته جای دارند:

        نیکل کادمیوم

         اسید سرب

         لیتیوم یون

         سیلور آلکالین

هر یک از این باتری ها با ساختار و ترکیب متفاوتشان دارای مزایا و معایبی می باشندولی بهترین و مناسب ترین باتری یو پی اس کع در دستگاه های یو پی اس استفاده می شود ، باتری یو پی اس اسید سرب می باشد.

باتری یو پی اس اسید سرب نیز در دو نوع تر (درپوش باز) و خشک(درپوش بسته) موجود هستند.

باتری های یو پی اس اسید سرب خشک(درپوش بسته) بدلیل عدم نیاز به سرویس و نگهداری و همچنین طول عمر بالاتر نسبت به نوع تر(درپوش باز) طرفداران بیشتری دارد.

بسته به شرایط و نوع نیاز می توانید باتری یو پی اس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکته: باتری نیکل کادمیوم نسبت به سایر باتری های یو پی اس از طول عمر بالاتری برخوردار است.

 

شارژ کردن صحیح باتری UPS

طول عمر باتری UPS رابطه ی مستقیمی با تعداد شارژ شدن آنها و میزان طول شارژ دارد. شارژ باتری UPS باید به روش درست انجام شود تا آسیبی به باتری نرسد.

مهم ترین نکته این است که ولتاژ دستگاه یو پی اس و باتری باید با شارژر باتری مورد استفاده تناسب داشته باشد. همچنین شارژر باید اتوماتیک باشد تا زمانی که باتری پر شد شارژ کردن را قطع کند تا به باتری آسیب نرسد.

عملیات شارژ کردن و دشارژ این باتری ها در مکان بسته انجام می شود که خطرات زیستی برای محیط کار یا منزل نداشته باشد.

 

راهنمای سازنده دستگاه یو پی اس

برخی از یو پی اس ها تنها نوع خاصی از باتری یو پی اس را به عنوان باتری متصل می پذیرند به همین منظور هنگام خرید دستگاه یو پی اس حتما باید راهنمای دستگاه را از سازنده یو پی اس دریافت نمایید.

 عوامل محیطی

دمای هوا و میزان رطوبت محیط برخی از عوامل تعیین کننده در انتخاب نوع باتری یو پی اس می باشند.

 خصوصیات فیزیکی

سایز دستگاه و جایگاه قرارگیری باتری ها نیز جزو عوامل موثر در انتخاب باتری یو پی اس هستند.

 کارکرد

توجه به این مورد که دستگاه یو پی اس مورد نظر شما جهت تامین برق پشتیبان برای چه سیستمی تعبیه می گردد هم در انتخاب باتری یو پی اس تاثیرگذار است.

 

دلیل اصلی خرابی باتری یو پی اس چیست؟

برخی عوامل بر سن باتری یو پی اس تاثیرگذار هستند. در اصل طول عمر یک باتری UPS به ریزش مواد فعال صفحات باتری یو پی اس که به دلیل انقباض و انبساط این صفحات که در مدت زمان فرآیند شارژ و دشارژ به وقوع می‌پیوندد، وابسته است. عواملی مانند دمای بالا، دشارژ طولانی مدت و لرزش به تخریب سریع‌تر این باتری‌ها می‌انجامد که به تشکیل رسوب و اتصال کوتاه منجر می‌شود.

سولفاته شدن علت دیگری است که باعث تخریب باتری یو پی اس می‌شود. وقتی باتری یو پی اس برای مدت زمان بیشتر از ۶ ماه در مکانی قرار بگیرد و انبار شود، سولفات سرب به سخت و چگال شدن صفحات منجر می‌شود و توانایی شارژ شدن باتری یو پی اس کمتر شود. به طوری که ممکن است قابلیت شارژ به طور کامل از بین برود و باتری یو پی اس به طور کامل از کار بیفتد.

 

در باتری کار عمده باتری های یو پی اس موجود در ایران وجود دارد. می توانید مشخصات فنی هر باتری را مشاهده کنید و بهترین باتری را برای دستگاه خود انتخاب نمایید. مشخصات فنی هر محصول مانند وزن، طول، عرض، ارتفاع و... برای هر باتری به صورت کامل نوشته شده است.

 

روش تشخیص خرابی باتری یو پی اس

برای تشخیص خرابی باتری یو پی اس آسان‌ترین روش این است که ورودی برق شهر یو پی اس را قطع نماییم. اگر یو پی اس بتواند در این شرایط برق خروجی را تامین کند، به این معنا است که باتری‌ها سالم هستند.

اما اگر باتری‌ها برای مدت زمان کمی برق را تامین کنند یا اصلا نتوانند برق را تامین نمایند، مشخص می شود که باتری خراب است. ولی اصولی‌ترین روش برای تشخیص خرابی باتری یو پی اس این است که با استفاده از باتری تستر، باتری‌ها بررسی و تست شوند.

باتری‌ها به مرور زمان ولتاژ خود را از دست می‌دهند، در نتیجه ولتاژ کمتری در خود ذخیره می‌کنند که گفته می‌شود باتری خراب شده و باید تعویض شود.

 


باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باطری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

 برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

    1. سلام وقت بخیر مرسی از مطلب خوبتون شما یوپی اس هم فروش دارین؟
      1400/04/21 14:02
      1. سلام دوست عزیز در حال حاضر خیر

یک دیدگاه بنویسید