منو
یوپی اس

یوپی اس


اغلب باتری‌هایی که در UPS استفاده میشوند مشابه باتری‌هایی هستند که در خودروها استفاده می شوند که البته تفاوت های زیادی

با هم دارند. باتری‌های خودرو نیروی الکتریسیته را با استفاده از واکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق است تولید میکنند، به همین دلیل به آن‌ها باتری های ” معلق درمایع” میگویند. که این دسته ازباتری ها برای استفاده در UPS مناسب نیستند به این دلیل که امکان نشت اسید از محفظه باتری وجود دارد و همچنین به هنگام شارژ باتری ممکن است گاز هیدروژن قابل اشتعال تولید که می تواند خطرناک باشد.

به همین خاطر، باتریهای UPS ازنوع مخصوصی هستند: باتری های سربی-اسیدی با دریچه تنظیم شده.

این باتری ‌ها برای جلوگیری از هرگونه احتمال فرارهیدروژن یا نشتی اسید، کاملاً بسته شده اند. برای کاهش بیشتراحتمال نشتی، اسید با لایه‌هایی از نمد یا فیبر پوشانده شده است که آنرا سرجای خود نگاه دارد. این باتری ها مزایای بسیاری نسبت به باتریهای سنتی معلق درمایع دارند ازجمله اینکه براحتی میتوان آن‌ها را درمسافت‌های طولانی حمل ونقل کرد، زیرا درمقابل نشتی محافظت شده اند درحالیکه باتری های سنتی معلق درمایع بعنوان یک ماده خطرناک و ریسک پذیردرنظرگرفته میشوند.

تنها نقطه منفی باتری هایUPS   اینست که قیمت آن‌ها در ظرفیت‌های مشابه دو یا سه برابراز باتری ‌های معمولی بیشتر است. تمام باتری ها برحسب ولتاژنامی (برحسب ولت) وظرفیتشان (برحسب آمپر- ساعت) طبقه بندی میشوند.

یک آمپر- ساعت معرف مقدارانرژی لازم برای فراهم کردن یک آمپرجریان درزمان یک ساعت با ولتاژ معین میباشد. مقدارآمپر- ساعت بیشترمعرف ظرفیت بیشتر باتری میباشد.

برای خرید و مشاوره انواع باطری ماشین با باتری کار در ارتباط باشید.