منو
طریقه باتری به باتری کردن خودرو

طریقه باتری به باتری کردن خودرو


حتما برای شما پیش آمده است که  خودروی شما با استارت زدن روشن نمی شود. در این مقاله میخواهم برای شما توضیح دهم که

مشکل از کجاست و برای رفع این مشکل چه کنید؟ قطعا وقتی خودروی شما روشن نمی شود و چراغ های پشت آمپر و کلیه ادوات برقی شما از کار افتاده باشد، مهم ترین دلیل این مشکل را باید در باطری ماشین جستجو کنید که برای این کار می توانید با باتری به باتری کردن، خودروی خود را روشن کنید حال برای این کار چه کنیم؟

سه راهکار برای روشن نشدن خودروی شما وجود دارد:

راهکار اول

خونسردی خود را حفظ کرده و با باتری کار تماس بگیرید که کارشناسان ما در محل حضور پیدا کنند و به راحتی باطری ماشین شما را تعویض می کنند که برای این کار شما می توانید با فروشگاه مرکزی تماس گرفته یا به صورت آنلاین از سایت باتری کار سفارش باتری مورد نظر خود را بدهید.

راهکار دوم

از قبل پاور بانک را تهیه کرده و این وسیله ی پُرتابل را در صندوق قرار دهید تا در صورت لزوم از آن استفاده نمایید.

راهکار سوم

اتصال باتری به باطری ماشین جهت روشن کردن خودرو

اگر روش سوم یعنی باتری به باتری انتخاب شماست پس دست به کار شوید با توجه به مراحلی که برایتان توضیح می دهم شروع به کار کنید:

1.    یک خودرو با باتری سالم برای شروع کار پیدا کنید.

2.    کابل باتری که از قبل تهیه کنید و جز تجهیزات جانبی خودرو شماست را از صندوق خارج کنید.

3.    ماشین با باتری سالم را در کنار ماشین خود طوری پارک کنید که طول کابل اتصال کافی باشد.

4.     دقت کنید سوییچ هر دو خودرو بسته باشد کاپوت جلو را باز کنید.

5.    در یکی از مقالات سایت باتری کار با عنوان نحوه جدا کردن یک باطری ماشین   نحوه تشخیص قطب های مثبت و منفی باتری را به طور کامل شرح داده ام پس از اینکه قطب های باتری را شناسایی کردین، کابل مشکی که ضخامت کمتری دارد برای قطب منفی و کابل قرمز که ضخامت بیشتری دارد برای قطب مثبت به کار ببرید.

6.    یک قسمت فلزی که بدون رنگ باشد برای اتصال کابل منفی در خودرویی که باتری آن خوابیده مشخص کنید.

7.    یک طرف کابل مثبت قرمز رنگ را به قطب مثبت باتری دشارژ شده متصل کنید و طرف دیگر را به قطب مثبت باتری سالم وصل نمایید.

8.    کابل منفی مشکی رنگ را به قطب منفی باتری سالم وصل نمایید.

9.    سمت دیگر کابل مشکی رنگ را اگر به قطب منفی باتری دشارژ شده متصل کنید خرابی ECU را به دنبال دارد . توجه کنید اگرکابل ها را برعکس متصل کنید، ممکن است باتری ها منفجرگردند.

10.هیچ گاه گیره ی کابل منفی در خودروی مشکل دار را به قطب منفی باتری خراب وصل نکنید. محل نصب مناسب، روی قسمتی از بدنه ی فلزی یا موتور این خودرو می باشد.

11. حالا وقتی مطمئن شدید اتصالات را به درستی انجام داده اید خودروی سالم را استارت بزنید و پس از چند دقیقه بدون اینکه دست به اتصالات بزنید خودرو با باتری خراب را استارت بزنید.

وقتی خودروی دشارژ شده روشن شد اتصال کابل مشکی رنگ را از بدنه خودروی مشکل دار خارج کرده و از طرف دیگر هم اتصال کابل مشکی رنگ را از خودروی سالم خارج کنید سپس برای کابل قرمز رنگ اول اتصال را از خودروی سالم سپس از خودروی دشارژ شده خارج کنید.

اگر ماشین روشن نشد ، کمی صبر کنید و سپس خودروی سالم را استارت بزنید و بعد از دو دقیقه و بدون خارج کردن کابل ها، به خودروی دشارژ شده استارت بزنید. اگر باز هم روشن نشد، احتمالا سیم کشی و یا آلترناتور خودرو ایراد دارد.