منو
باتری پرنده

باتری پرنده


تا حالا راجع به ماشین های پرنده چیزی شنیدید؟ امروز میخواهم در این مقاله به جدید ترین پهباد ساخته شده توسط یک استارتاپ


به اسم Aerospace Impossible بپردازم که از آن تحت عنوان باتری پرنده رونمایی کرده است که می تواند بدون وقفه طی دو ساعت بین زمین و هوا معلق بماند.

اگر ما فرض را بر این بگذاریم که ادعای این شرکت درست باشد این باتری می تواند 5 برابر بیشتر از پهبادهای دیگر بدون نیاز به شارژ دوباره پرواز کند. وقتی این شرکت از این باتری پرنده رونمایی کرد خیلی عجیب به نظر می رسید چون تولید کنندگان دیگر قادرند پهبادهایشان را در ماکسیمم حالت ممکن بین 25 تا 30 دقیقه معلق نگه دارند.

«اسپنسر گور» بنیانگذار و مدیرعامل این استارتاپ در یک بیانیه تبلیغاتی، اعلام کرده است  که این پهباد به علت دارا بودن یک منبع تغذیه‌ی بزرگ می تواند تا دو  ساعت پرواز کند چرا که این منبع تامین انرژی اندازه‌ای دو برابر ساختار اصلی پهباد دارد.

گور درباره‌ی این باتری پرنده می‌گوید:

ما در ساخت این باتری پرنده متوجه شدیم که می‌توانیم باتری‌ها را داخل ساختار اصلی پخش کنیم. به همین دلیل در وسیله‌ی نقلیه ما همانند ماشین‌های تسلا، تعداد زیادی باتری سلولی کوچک قرار داده شده که در جای جای آن قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که گور پیش از راه اندازی این استارت آپ در کمپانی‌های بزرگی چون اسپیس اکس و تسلا به عنوان مهندس باتری فعالیت کرده است و باور دارد هواگرد‌های الکتریکی باید از این روش جدید برای طراحی سیستم تامین انرژی خود بهره گیرند تا بتوانند این ویژگی را در ساخته‌هایشان ارتقا دهند.

این باتری پرنده حدوداً ۲۶ سانتیمتر طول دارد و قادر است با سرعت ۶۷ کیلومتر بر ساعت پرواز کند اما باید توجه داشت با این سرعت بیشینه، بیشترین مسافتی که این پهپاد می‌تواند طی کند تنها ۷۴ کیلومتر است و نکته قابل توجه این پهباد قابلیت شارژ سریع آن است که در وسیله‌ی نقلیه یاد شده، این امکان را به وجود آورده که فرآیند شارژ طی کمتر از یک ساعت به پایان رسد.

کمپانی Impossible Aerospace  هم اکنون این باتری پرنده را در لیست فروشش قرار داده و ارگان‌ها می‌توانند پهپاد یاد شده را با پرداخت ۷۰۰۰ دلار خریداری کنند.

 برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

  1. علی فتاح
   باتری اوربیتال قرمزو سیلور چه تفاوتی با هم دارند
   1400/01/21 -
  1. رویا فرحمند
   نحوه فعال کردن گارانتی باتری ها به چه شکل است؟
   1400/01/21 -
  1. مهدی پناهی
   سرویس دهی عالی
   1400/01/22 - 12:04
 1. دوست عزیز سلام ، باتری اوربیتال باتری های اولیه سپاهان هستند و باتری اوربیتال سیلور کامل شده باتری اوربیتال قرمز هستند
  1400/01/25 - 11:32
 2. دوست عزیز سلام، باتری های صبا که برگ گارانتی دارن که مهر میشن و خدمت شما تحویل داده میشه باتری های سپاهان شما باید سریال باتری رو بفرستید به شماره ای که داخل باتری موجود هست و گارانتی رو فعال کنید باتری کار مقاله ای مبنی بر فعال سازی گارانتی سپاهان هم دارد که شما می توانید مطالعه کنید
  1400/01/25 - 11:59

یک دیدگاه بنویسید