منو
باتری های اوربیتال

باتری های اوربیتال


شرکت Exide Battery که بزرگترین تولید کنند باتری های اسید سرب است که نام تجاری جدید خود را با نام Orbital منتشر کرد.

 

وقتی به یک باطری ماشین نیاز دارید خوب راجع به آن فکر کنید که از یک باتری خوب چه انتظاری دارید؟ سال ها باتری های Optima با تکنولوژی مارپیچی خود بهترین انتخاب برای خودروهای شما محسوب می شدند تا زمانی که شرکت Exide گامی فراتر در عرصه باتری برداشت.

باتری های اوربیتال  نیازی به مراقبت ندارند و نسبت به باتری های دیگر عمری طولانی تر، شارژ سریعتر ، مقاومت بیشتر در برابر شارژ بیش ازحد، کاهش خوردگی ترمینال ها و زمان مجاز جهت نگهداری کالابه مدت طولانی تر هستند . این نوع باتری ها ، دارای صفحه سرب – کلسیم / کلسیم هستند و و در مقابل عیوب ناشی از دشارژ عمیق ریزش مواد فعال صفحات ، خیلی زود از کار می افتند .

آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه,ایران کشورهای سازنده باتری های اتمی هستند .

ساختار باتری های اتمی

باتری اتمی در واقع دستگاه تبدیل‌کننده انرژی اتمی به جریان برق مستقیم است. در مقایسه با باتری های دیگر، آنها بسیار پر هزینه هستند، اما عمر بسیار طولانی و تراکم انرژی بالایی دارند. این باتری ها که به باتری های سیلد معروف هستند صفحات آن قبل از ساخت شارژ شده و به صورت پلمپ شده مورد استفاده قرار میگیرند و شکل ظاهری آن طوری مونتاژ شده است که هیچ پیچی برای افزودن اسید دیده نمی شود و به دلیل جنس همین صفحات نیازی به افزودن آب ندارند.

این نوع باطری ماشین  خطر نشت اسید و گازهای انفجاری را در پی ندارد و در ضمن این باتری ها طول عمر بیشتری نسبت به باتری های اسیدی دارند.

انواع باتری های اتمی:

·       باتری های اتمی 55 آمپر سپاهان باتری

·       باتری های اتمی 60 آمپر سپاهان باتری

·       باتری های اتمی 66 آمپر سپاهان باتری

·      باتری های اتمی 70 آمپر سپاهان باتری

·       باتری های اتمی 74 آمپر سپاهان باتری