منو
چگونه باطری ماشین را شارژ کنیم

چگونه باطری ماشین را شارژ کنیم


قبل از اتصال شارژ باطری ماشین به باتری تمام خانه های باتری راجداگانه چک کنید. سطح الکترولیت هر خانه باتری کنترل شود و اگر کم است آب مقطر به آن خانه باتری اضافه شود


. ترمینال مشکی رنگ منفی شارژ باتری را به قطب منفی باتری ماشین و ترمینال قرمز رنگ مثبت شارژر باتری را به قطب مثبت باتری ماشین اتصال دهد.

چگونه از شارژر باطری ماشین استفاده کنیم؟

در تمام خانه های باتری ماشین را جدا کنید. سطح الکترولیت هر خانه باتری ماشین را کنترل کنید اگر کم است فقط آب مقطر به آن اضافه کنید. دستگاه شارژ باطری ماشین را به برق 220 ولت تک فاز وصل نمایید و نسبت به ولتاژ باتری ماشین، ولتاژ خروجی دستگاه شارژر باتری ماشین را تنظیم کنید و ترمینال مشکی رنگ منفی دستگاه شارژ ر باتری را به قطب منفی باتری ماشین  و ترمینال قرزمز رنگ مثبت دستگاه شارژر باتری را به قطب مثبت باتری ماشین اتصال دهید.

تفاوت شارژ کردن باطری ماشین به روش کند یا تند؟

1.     روش شارژ کند

2.     روش شارژ تند یا سریع

در روش شارژ کند آمپر کمتر در زمان بیشتر به باطری می دهند تا باطری کاملا شارژ شود. زمان لازم برای شارژ کند حدود 24 ساعت می باشد در این روش باطری به خوبی و کامل در مدت زمان مناسب شارژ می شود.

اما در روش  سریع بر عکس شارژ کند عمل می شود.

یعنی آمپر بیشتر در زمان کمتر به باطری می دهند تا باطری شارژ شود. زمان لازم برای شارژ باطری تند نیم ساعت تا یک ساعت می باشد. روش تند فقط در مواقعی انجام می شود که زمان کافی برای انجام شارژ کند نباشد و عجله داشته باشیم چون در این روش ممکن است صفحات باطری به علت حرارت زیاد آسیب ببینید.

مراحل شارژر باطری ماشین

گام اول

اولین قدم جهت شارژ باطری اتمی در خانه، خارج کردن آن از اتومبیل است. شما باید بدانید که چگونه باطری را از ماشین خارج کنید تا آسیبی به باتری و ماشین وارد نشود. برای این کار، ابتدا کابل های باطری را با آچار شل کنید و سپس برای جدا شدن باتری از جایگاه آن در ماشین تلاش کنید. هنگام کار با باتری اتمی خودرو و خارج کردن آن از ماشین، حتما از عینک ایمنی و دستکش محافظ استفاده کنید. در باطری اتمی ممکن است موادی وجود داشته باشند که خاصیت خورندگی داشته باشند و یا به گونه ای دیگر به شما آسیب بزنند. پس پیش از هر چیزی، حتما دفترچه راهنمای باطری اتمی ماشین خود را با دقت مطالعه کنید تا از هر گونه حادثه احتمالی جلوگیری کنید.

گام دوم

قدم بعدی، رفتن به سراغ شارژر باطری اتمی است. برای شارژ باطری اتمی در خانه به شما توصیه می شود که از شارژر سه مرحله ای استفاده کنید. این نوع شارژربرای باطری شما مناسب است و قیمت معقولی دارد. شارژر را به منبع برقی مانند جریان برقی خانگی متصل کنید؛ ولی آن را روشن نکنید و اجازه دهید که کمی خاموش بماند. یک باتری اتمی مجهز به لوله کوچکی به نام لوله تخلیه است که حضورش منجر می شود تا گازهای داخلی باطری اتمی از آن خارج شوند. اطمینان حاصل کنید که این لوله مسدود نشده و کاملا باز است. قطب مثبت باطری را به قطب مثبت شارژر و قطب منفی باطری را به قطب منفی شارژر متصل کنید.

گام سوم

حالا زمان آن رسیده که ولتاژ شارژر را تنظیم کنید. به هر میزان که ولتاژ شارژر را کمتر تنظیم کنید، باطری شما دیرتر شارژ می شود. ولی هیچوقت با بالاتریت میزان ولتاژ به شارژ کردن باطری خود اقدام نکنید. بلکه بهترین محدوده ولتاژ را با توجه به نوع باطری خود انتخاب کنید تا به ماندگاری باطری اتمی خود کمک کنید. پس از تنظیم ولتاژ شارژر، آن را روشن کنید. حدود 5 ساعت زمان می برد تا مرحله اولیه شارژ را پشت سر گذاشته و 70 درصد باطری خود را شارژ کنید. شارژر به طور خودکار در مرحله دوم شارژ، به ولتاژ پایین تری می رسد. مرحله دوم شارژ ممکن است حتی 10 ساعت هم زمان نیاز داشته باشد. پس از شارژ کامل باطری، شارژر وارد فاز ولتاژ پایین شناور می شود که به آن، شارژ قطره ای نیز می گویند.

گام آخر

پس از این که مطمئن شدید باطری شما به طور کامل شارژ شده، آن را از شارژر جدا کنید یا آن را برای ذخیره سازی طولانی مدت، روی یک شارژر قطره ای قرار دهید. برای نصب مجدد باطری، شارژر را خاموش کنید و سپس سیم های برق را جدا کنید. باطری را به جایگاه خود در ماشین برگردانید و کابل های برق را دوباره متصل کنید. مطمئن شوید که قطب مثبت باطری به کابل های مثبت و قطب منفی باطری به کابل منفی متصل شده. اگر قصد استفاده از باطری را برای چندین هفته ندارید، آن را روی حالت شارژ قطره ای قرار دهید و یا هر چند هفته یک بار آن را دوباره شارژ کنید تا از تخلیه طبیعی باطری جلوگیری شود.

یک آموزش از طرف باتری کار

شارژ کردن باطری ماشین با آداپتور لب تاب

طراحی در تصویر بالا به شما نشان داده شده که چگونه با استفاده از شارژر لب تاب خود دستگاه شارژ باتری را بسازید. برای ساخت آن شما نیاز به دو سیم از شارژر لب تاب(سیم های مثبت و منفی) را بردارید. سیم مثبت باید داخل باشد در حالی که منفی باید خارج باشد. پس از آن، سیم منفی را به خروجی منفی باطری اتومبیل وصل می کنید. سپس، لامپ یا مقاورت را به ناحیه شکاف وصل کنید. بهتر است از مقاومت استفاده کنید زیرا شما می توانید سطح مقاومت را تغییر دهید.

برای خرید باتری ماشین باتری اسیدی بهتر است یا باتری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باطری مناسب تری برای خودرو می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

قیمت باطری ماشین به چند عامل بستگی دارد.

1.     کشور سازنده باتری ماشین

2.     شرکت سازنده باتری

3.     نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری

4.     ظرفیت آمپراژ

5.     تاریخ اعتبار گارانتی

6.     تاریخ سال ساخت

مزایای نصب باتری توسط سپاهان باتری :

گارانتی تعویض باتری نصب شده:

 باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض هستند. باطری نصب شده در صورتی که مشکل داشته باشد، تعویض خواهد شد.

نصب باطری با تاریخ تولید :

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز ، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید.

باتری کار پیشنهاد میکند سری به مقاله باتری و درجه بندی آن بزنید زیرا در آن مقاله کاملا توضیح داده شده است که شما برای اینکه آمپر خودرو خود را پیدا و تشخیص بدهید باید چه کار بکنید.

باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو  کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

 برای خرید باطری ماشین همین الان اقدام کنید.


نظرات و پیشنهادات

  1. علی فتاح
   باتری اوربیتال قرمزو سیلور چه تفاوتی با هم دارند
   1400/01/21 -
  1. رویا فرحمند
   نحوه فعال کردن گارانتی باتری ها به چه شکل است؟
   1400/01/21 -
  1. مهدی پناهی
   سرویس دهی عالی
   1400/01/22 - 12:04
 1. دوست عزیز سلام ، باتری اوربیتال باتری های اولیه سپاهان هستند و باتری اوربیتال سیلور کامل شده باتری اوربیتال قرمز هستند
  1400/01/25 - 11:32
 2. دوست عزیز سلام، باتری های صبا که برگ گارانتی دارن که مهر میشن و خدمت شما تحویل داده میشه باتری های سپاهان شما باید سریال باتری رو بفرستید به شماره ای که داخل باتری موجود هست و گارانتی رو فعال کنید باتری کار مقاله ای مبنی بر فعال سازی گارانتی سپاهان هم دارد که شما می توانید مطالعه کنید
  1400/01/25 - 11:59

یک دیدگاه بنویسید