منو
هنگام جوش آوردن خودرو چه باید کرد

هنگام جوش آوردن خودرو چه باید کرد


حتما شما هم با این مشکل مواجه شده اید که، زمانی که کاپوت خودرو رو بالا زده اید و بخار از آن بیرون می زند 

سایت باتری کار یک سایت فروش آنلاین باطری ماشین است، در این مقاله می خواهیم راجب جوش آوردن خودرو و عوامل بروز این مشکل صحبت کنیم.

اول از همه باید به این بپردازیم که از کجا متوجه بشیم ماشین جوش آورده ؟

توجه به نشانگر های کنترل خودرو یکی از ویژگی های رانندگان مجرب است. در طول رانندگی حواستان به آمپر آب باشد. این توجه در مسیر های طولانی و آب و هوای گرم باید دو چندان شود. بالا رفتن درجه آمپر آب، اولین نشانه جوش آوردن خودرو است.

کارهایی که هنگام جوش  آوردن خودرو نباید انجام دهید

·       خاموش کردن ماشین : سریعا در جای مناسب کنار بزنید و ماشین را خاموش نکنید. با خاموش کردن ماشین، حرکت آب در رادیاتور متوقف می شود. این امر روند خنک شدن موتور را به تاخیر می اندازد. به غیر از این، خاموش شدن ماشین و توقف حرکت پیستون ها در دمای بالا می تواند باعث چسبیدن رینگ به دیواره سیلندر، و به اصطلاح جام کردن موتور شود.

·       هرگز درب رادیاتور را باز نکنید

وقتی که آب داغ است، تحت فشار زیاد و دمای بالا می جوشد و قطرات آن در صورت باز شدن کوچک ترین فضا به بیرون پرتاب می شود. برای همین اگر درب رادیاتور را باز کنید، به احتمال قوی بخار و آب بسیار داغی است که به بیرون پرتاب می شود و خطر سوختگی و خسارت های جانی را به دنبال دارند.

·       روی موتور آب نریزید

برخلاف آب ریختن روی رادیاتور، آب ریختن روی موتور می تواند صدماتی جدی به آن وارد کند. چدن استفاده شده در پوسته موتور بسیار حساس و شکننده است. تغییر ناگهانی دما و انبساط و انقباض پوسته، باعث ترک خوردن آن می شود. همچنین اختلاف حرارت بیرون و داخل موتور خطر ترک خوردن را افزایش می دهد.

نکات ایمنی مهم در هنگام جوش آوردن ماشین:

·       هرگز از الکل و متانول در مایع خنک کننده استفاده نکنید.

·       از محلول های حاوی بیش از 60% و یا کمتر از 35% ضد یخ که می توانند کارآیی محلول را کاهش دهند استفاده نکنید.

·       از مایع خنک کننده موتور (رادیاتور یا ضد یخ) برای شستن شیشه استفاده نکنید، مایع خنک کننده موتور در صورت پاشیده شدن به شیشه جلو، می تواند دید را به شدت کور کرده و ممکن است باعث از دست دادن کنترل خودرو شود. همچنین ممکن است به رنگ و تزئینات بدنه خودرو آسیب بزند.

شما می توانید سایر مطالب ما و کلیه قیمت باطری ماشین را در بزرگترین سایت فروش اینترنتی باتری ماشین دنبال کنید.