منو
نکات برای مراقبت خودرو در فصل سرما

نکات برای مراقبت خودرو در فصل سرما


همان طور که در مقاله قبل که عنوان آن راجب مراقبت خودرو در فصل گرما بود صحبت کردیم، اکنون می خواهیم راجب مراقبت خودرو در فصل زمستان صحبت کنیم.

معمولا همه ما این را می دانیم که مراقبت از خودرو در حفظ سلامتی آن بسیار مهم است. اما حفظ سلامت خودرو در زمستان و مراقبت از خودرو بیسار دشوار است. به همین دلیل باید نکات نگه داری از خودرو در زمستان را بدانیم.

·       استفاده مناسب و درست از ضد یخ : استفاده از ضد یخ شاید مهم ترین مرحله مراقبت از خودرو در زمستان باشد. این نکته را بدانیم که آب در زمان انجماد، منبسط می شود و می تواند منجر به ترکاندن بلوک سیلندر شود و به دنبال آن به سایر قسمت ها ضرر برساند. اما زمانی که ضد یخ را به مقدار مشخص با آب مخلوط کنیم، احتمال یخ زدگی به شدت کاهش پیدا می کند. پس اگر در موتور ماشین ضد یخ نریخته اید فورا نسبت به این کار اقدام نمایید. در ضمن از دیگر مزایای ضد یخ، نمایان کردن نشتی ها به دلیل خوردن رسوبات می باشد.

·       خرابی سنسور هوا: اگر سنسور هوا خراب یا کثیف شده باشد، ممکن است سیگنال های اشتباهی را به کامپیوتر خودرو ارسال کند. در نتیجه نسبت هوا و سوخت به درستی تنظیم نمی شود و قدرت موتور کاهش پیدا می کند.

·       باطری ماشین : باتری ها جزء حساس ترین اجزای ماشین در فصول سرما هستند که مقاومتشان در هنگام سرما به صورت قابل توجهی کاهش می یابد، پس اگر می خواهید هنگام استارت زدن ماشین سر صبح دچار مشکل نشوید حتما آن را پیش یک تعمیرکار ببرید تا از بی نقص بودن آن مطمئن شوید. همچنین مراقب زنگ زدگی و رسوب قطب های باتری خود باشید.

·       بررسی مایعات موتور : وقتی هوا سرد می شود، مایعات درون موتور خودرو فشرده می شود، بنابراین ممکن است به خوبی در قسمت های مختلف گردش نکند. بیش از شروع سفر روزانه تان، بهتر است چند دقیقه ای وقت بگذارید و مایعات خودرو از قبیل: روغن، روغن هیدولیک، روغن ترمز و روغن جعبه دنده را بررسی کنید و از وضع مناسب آن ها مطمئن شوید. همچنین نیاز است پیش از حرکت اجازه دهید خودرو 10 دقیقه در حال در جا کند، این کار به گردش مایعات در همه قسمت ها کمک می کند. فراموش نکنید که مایع شیشه شور هم باید به اندازه در مخزن موجود باشد، زیرا هنگام بارندگی یا رانندگی در مسیر هایی که آب و برف بر سطح شیشه می نشیند، به آن نیاز پیدا می کنید.

شما می توانید در صورت تمایل سایر مقالات ما را در باتری کار دنبال کنید. در ضمن باتری کار آماده ارئه فروش اینترنتی باتری ماشین و بهترین باتری ماشین ایرانی می باشد