منو
نکاتی مهم برای مراقبت خودرو در فصل گرما

نکاتی مهم برای مراقبت خودرو در فصل گرما


امروز در باتری کار در مورد نکات نگهداری از خودرو در گرمای تابستان صحبت می کنیم. 

گرمای زیاد روی تمام اجزای تشکیل دهنده خودرو تاثیر گذار است، طبق یک آمار: از هر 10 راننده فقط یک نفر نکات فنی خودرو در آغاز هر فصل را چک می کند. همان طور که ما انسان ها نیاز داریم با تغییرات دمایی در هر فصل پوشش و تغذیه خود را با گرما و سرما سازگار کنیم. خودروها هم نیاز به سازگاری و معانیه دارند.

5 نکته برای مراقبت خودرو در فصل گرما

1.     برای نگهداری از خودرو از ضد یخ مناسب استفاده کنید.

بعد از در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و حجم خنک کننده ضد یخ مناسب انتخاب کنید و داخل رادیاتور بریزید.

سازندگان خودرو، به عنوان سیال خنک کننده مناسب در خودروها، محلول ضد یخ و آب (50 درصد حجمی آب و 50 درصد ضدیخ) را توصیه می کنند.

محلول 50 درصد ضد یخ، دارای پنج درصد انسباط حجمی است پس باید حدود پنج درصد حجم کل سیستم خنک کننده را خالی بگذارید. کارایی نداشتن مناسب رادیاتور خوردو سبب افت نقطه جوش سیار خنک کننده و به جوش آمدن سریع آن می گردد.

2.     ترموستات خودرو را در تابستان باز نکنید

بر خلاف نظر بعضی از تعمیرکاران و رانندگان، وجود ترموستات روی موتور در فصل تابستان نیز ضروری است. زیرا باعث می شود موتور در ساعات اولیه روز، به سرعت به دمای نرمال برسد و سرد کار نکند. علاوه بر بررسی درست کار کردن ترموستات، رادیاتور، پمپ خنک کاری وسایر بخش های سیستم خنک کاری را نیز به خوبی بررسی کنید.

3.     از سایبان استفاده کنید

در فصل تابستان حتما از سایبان استفاده کنید، در این فصل خورشید اوج می گیرد و نور آفتاب تابش تقریبا 70 درجه ای دارد. نور خورشید و پرتوهای آن به کابین خودرو آسیب می رسانند و در آن سو دمای اتاق خودرو هم به شدت افزایش می یابد. بنابراین سعی کنید همیشه سایبان خود را پشت شیشه جلو قرار دهید و حتی المکان خودرو خود را در سایه پارک کنید.

4.     دمای سیستم خنک کاری موتور را تنظیم کنید

در ابتدای فصل تابستان، دمای سیستم خنک کاری موتور را در حد نرمال تنظیم کنید و مدار سیستم جرقه زنی و سیستم خنک کاری را بررسی کنید و در کل موتور خودرو را تحت آزمایش عملکرد قرار دهید و عیوب آن را برطرف کنید.

5.     مخزن شیشه شوی را پر کنید

حتما مخزن شیشه شو را پر کنید. از آنجایی که مخزن شیشه شو به موتور نزدیک است و در معرض گرمای زیادی قرار دارد، خالی بودن این مخزن در فصل گرما سبک خشکی، شکنندگی و خرابی می شود.

برای اطلاع از قیمت باطری ماشین و بهترین باطری ماشین به بزرگترین فروشگاه فروش آنلاین باطری ماشین مراجعه کنید.