منو
راههای کاهش مصرف سوخت خودرو

راههای کاهش مصرف سوخت خودرو


در این مقاله از باتری کار می خواهیم به راه حل های های کاهش مصرف سوخت خودرو بپردازیم

کاهش مصرف سوخت خودرو، یکی از راه های مدیریت اقتصاد خانوار است و می تواند تا حد زیادی در کاهش مخارج زندگی موثر باشد. از سویی، ایران هم یکی از کشور های پر مصرف از این نظر است.

راه های موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو

1.     فشار تایر خود را حداقل یکبار در ماه بررسی کنید

لاستیک های کم باد، موجب افزایش مصرف سوخت می شوند . بدین صورت میانگین 400 میلی بار کاهش فشار باد در تایر خودرویتان موجب افزایش مصرف سوخت 2 درصدی و کاهش عمر تایر ها تا 25 درصد می گردد.

2.     تنظیم به موقع موتور

کاهش مصرف سوخت، پاکیزگی هوا با تنظیم به موقع موتور می توان بیش از 50 درصد گاز های آلاینده خروجی از اگزوز را کاهش داده و در حدود 15 درصد در مصرف سوخت صرفه جویی کنیم.

3.     فیلتر هوا

فیلتر هوای خودرویتان را در باطه زمانی مشخص بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید. اگر فیلتر هوا کثیف باشد ورود جریان هوا به موتور مختل می شود و بنزین بیشتری می سوزاند.

4.     کیفیت بنزین

کیفیت بنزین نیز می تواند به عنوان مهم ترین نکات موجود در زمینه کاهش مصرف سوخت به شمار آید. از بنزین سوپر استفاده نمایید، چرا که بنزین سوپر دارای کیفیت و اکتان بالاتری است. این نوع بنزین ضمن اینکه ضرر کمتری به موتور می رساند، موجب بهبود عملکرد در خودرو می شود و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می دهد.

5.     تعویض دنده هوشمندانه

وقتی در دنده های پایین، با سرعت بالا حرکت می کنید. صدای لذت بخشی از خودروی شما به گوش می رسد، البته برای لذت قیمتی نمی توان گذاشت، ولی در عین حال، شما در حال فشار آوردن به موتور و همین طور از دست دادن مقدار بیشتری بنزین هستید. پس به نسبت سرعتی که می خواهید با آن حرکت کنید، دنده را به دقت تعویض کنید و فکر نمایش را نکنید، چرا که بنزین شما در حال اتمام است.

6.      در سفر ها از حمل بار اضافی (باربند) خودداری کنید

در سفر ها از همراه بردن وسایل غیر ضروری خودداری کنیم. حمل بار اضافی باعث استهلاک خودرو و افزایش مصرف سوخت می شود.

7.     در هنگام توقف های طولانی خودرو را خاموش نماییم

با خاموش کردن خودرو و در توقف های طولانی (بیشتر از دو دقیقه) از افزایش آلودگی هوا و اتلاف سوخت جلوگیری کنیم.

شما در باتری کار می توانید قیمت باطری ماشین خود و بهترین باطری ماشین را سفارش دهید.